Pořadatelé pro tento závod změnili jeho parametry. Poprvé v historii se cyklistická část jela na horském kole. „Plavání bylo klasicky v prachatickém bazénu a plavalo se 250 metrů. Druhá část na horském kole startovala na lázních svaté Markéty od točny u inline stezky a startovalo se dle časových rozestupů z plavecké části. Kolo mělo sedm kilometrů a končilo na parkovišti na Sedýlku. Závěrečný tříkilometrový běh končil u paty rozhledny Libín," shrnul trať trenér prachatických triatlonistů a šéf organizátorů závodu Miroslav Lorenc.

Na start se postavilo třiačtyřicet závodníků. „Až na závodníky z Tábora se představili zástupci prakticky všech jihočeských klubů. Na to, že byla cyklistická část na horských kolech, mě účast docela překvapila. Ne všichni na nich jezdí," uvedl Miroslav Lorenc.

Na startu se jako velký favorit objevil i bývalý závodník místního ŠuTri, který před touto sezonou přestoupil do Ekolu Elite Brno, Martin Debnar. Svou roli jednoznačně zvládl a vyhrál s více než tříminutovým náskokem. „Martin je ve výborné formě, byl nejrychlejší ve všech částech závodu," pochválil svého bývalého svěřence M. Lorenc a pokračoval: „Druhý z bazénu vylézal Vašek Lebeda a vypadalo to na jejich velký souboj. Nakonec z toho nic nebylo. Vaškovi se na kole spustila krev z nosu a byl rád, že do druhého depa vůbec dojel. Asi to byl ještě odraz jeho předchozích zdravotních problémů. Ale nakonec druhé místo našemu týmu patřilo zásluhou Honzy Hrona, který je výborný biker i běžec. Na kole to z devátého místa vytáhl na čtvrté a v běhu dokonce na druhé. Škoda, že nemohl startovat obhájce loňského prvenství Erik Lorenc, který je dlouhodobě zraněn. Sice má horší plavání, ale na horském kole by mohl Martina pořádně prohnat. Jsem rád, že se Martin Debnar ukázal v takové formě. Je vidět, že je zase zpátky ve formě. Pokud bude takto dál šlapat, mohl by se zase vrátit do republikové špičky. V minulé sezoně musel dát více prostoru škole a trochu ubral v tréninku. Vypadá to, že je zase zpátky."

Závod žen se stal jasnou záležitostí prachatické Šárky Grabmüllerové, která startuje v barvách BH Č. Budějovice. „Potvrdila, že je po zimním triatlonu ve výborné formě. Navíc jí horské kolo sedí. Škoda, že nestartovala naše Bára Hlaváčová, rozhodla se tak těsně před startem. Druhá byla Petra Krejčová, ta by se Šárkou mohla svádět v sezoně zajímavý souboj o celkové prvenství," doplnil k závodu žen M. Lorenc.

Ve startovní listině se objevila i řada nových jmen prachatických sportovců, kteří nejsou klasickými triatlonisty a nestartují v barvách ŠuTri. „Musím vyzdvihnout výkon fotbalisty Honzy Pasáka. Skončil na výborném dvanáctém místě a porazil řadu známých jmen nejen z našeho klubu. Porazil třeba i výborného Radka Uhlíře z Trisku. Výborní byli i další závodníci  jako Petr Neužil či Zdeněk Konárek. Bylo by určitě fajn, kdyby se zapojili i do dalších závodů Jihočeského poháru. Například nyní je na programu duatlon v Tálíně," zve na další zajímavé závody Miroslav Lorenc.

Výsledky z Prachatic: 1. M. Debnar (Ekol Brno) 29:51, 2. J. Hron (ŠuTri Prachatice) 32:56, 3. K. Juráň (Č. Krumlov) 33:14, 4. J. Soukup (Velosport) 33:23, 5. L. Nový (BH ČB) 33:38, 9. Š. Grabmüllerová (BH ČB) 35:25, 10. F. Toul (ŠuTri) 35:41, 11. V. Lebeda (ŠuTri) 35:43, 12. J. Pasák (HDP Prachatice) 35:49, 17. P. Neužil (Geoplan Prachatice) 37:04, 18. Z. Konárek (Prachatice) 37:27, 19. I. Grabmüller (BH ČB) 38:15, 20. H. Sojka (Sokol PT) 38:45.