Republikový šampionát staršího žactva v judu se konal tentokrát v Ostravě a prachatický Tatran si přivezl z tatami jednu stříbrnou medaili.

O cenný kov se mezi staršími žákyněmi v kategorii do 63 kilogramů postarala Terezie Kolářová. „V prvním kole jsem šla proti holce z Dačic, kterou jsem porazila na ipon. Asi po minutě jsem ji hodila na svůj oblíbený chvat. Tím jsem se dostala shodou okolností do semifinále, kde mne po deseti minutách čekala soupeřka z Hranic na Moravě. Nemám s ní moc dobrou bilanci a smiřovala jsem se s tím, že finále z toho nebude. Ale znovu se mi podařilo soupeřku hodit na svůj oblíbený chvat a byl z toho ipon a postup do finále,“ hodnotila Terezie Kolářová spokojeně své dva vítězné duely v soutěži.

Ve finále ji čekala domácí závodnice a bylo jisté, že do Prachatic poputuje minimálně stříbro. „Na finálový zápas jsem šla po asi hodinové pauze a tady to již nevyšlo. Tentokrát jsem na ipon prohrála. Ale jsem moc spokojená, se stříbrem asi před závody nikdo moc nepočítal. Samozřejmě jsem medaili chtěla, ale na výš než bronz raději moc nemyslela. Byl to vlastně vrchol mé kariéry ve starších žákyních, příští rok jdu do vyšší věkové kategorie a bude to zase podstatně těžší,“ doplnila prachatická judistka.