V Dačicích se konal již 39. ročník Velké ceny Dačic, která je vypsána výhradně pro ženské kategorie. „Jedná se o jediný ryze ženský turnaj v České republice. Dlouho jsme na tomto klání nebyli a tentokrát náš klub vyslal do bojů čtyři závodnice, a to mladší žákyni Elišku Petráškovou, starší žákyně Ivču Dudlovou a Terezu Kolářovou a do soutěže dorostenek Ivču Horákovou," uvedl k turnaji jeden z trenérů prachatických děvčat Josef Puš.

A výprava mohla odjíždět z Dačic navýsost spokojeně, děvčata posbírala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. „Začínalo se mladšími žákyněmi. Eliška Petrášková šla tři zápasy a všechny vyhrála na deset, to znamená hozením ještě před časovým limitem. Bylo to jednoznačné. Je druhým rokem mezi mladšími žákyněmi a má ohromnou sebedůvěru a jistotu, až mě to děsí," chválil nejmladší závodnici prachatické výpravy trenér Puš.

Mezi staršími žákyněmi zacinkala stříbrná medaile zásluhou Ivany Dudlové. „Ivča šla kategorii do osmačtyřiceti kil. V prvním utkání dostala slovenskou závodnici, se kterou prohrála. Ve druhém vystoupení jednoznačně vyhrála na deset. Poprala se výborně. v této kategorii byly jen tři závodnice, a tak brala Ivča při jedné výhře druhé místo. Velkou smůlu měla opět Terka Kolářová. Jak soupeřky válcovala v mladších žákyních, tak nemůže v těch starších pořádně nastartovat. Je to pořád na hraně úspěchu a neúspěchu, potřebovala by jeden dobrý turnaj, který by jí nastartoval. V prvním kole tady dostala Slovenku, následnou vítězku turnaje, rvala se s ní výborně, ale holky spadly na zem a Terce začala téct krev z nosu. Dali jí tam tampony, minutu se ještě rvala dobře, ale pak již nemohla dýchat. To ji omezovalo i v dalších zápasech. Zkrátka jedna smolná situace a bylo po turnaji," okomentoval soutěže starších žákyň trenér.

Další zlato přinesla kategorie dorostenek. Zasloužila se o ni Ivana Horáková. „Holek bylo v kategorii šest, šlo se každá s každou, takže porce pěti zápasů byla docela náročná. Ivča šla senzačně, v poslední době jí to jde opravdu výborně. První tři zápasy zvládla suverénně před limitem, když v tom třetím duelu porazila velkou favoritku turnaje. Pak měla dvě slabší soupeřky a asi to trochu podcenila. Čtvrtý zápas byl hodně těžký, ale nakonec ho vyhrála také před limitem. Poslední zápas šla proti starší žákyni, chtěla jí hodit, soupeřka jí však nástup odkontrovala a bylo po zápase. Ale na jejím prvním místě to již nic nemohlo změnit, protože tato soupeřka již měla předtím více porážek. Vlastně ten zápas nebyl pro pořadí v turnaji vůbec důležitý. Celkově velká pochvala, protože Ivča se pere výborně," vyzdvihl další zlatou závodnici Josef Puš.