Poprvé v historii tituly z mistrovství České republiky v paddleboardingu

Na vranovské pláži se odehrálo historicky 1. mistrovství České republiky ve dvou stand up paddleboardových disciplínách: long distance a sprint.

15.8.2018

Poprvé v historii tituly z mistrovství České republiky v paddleboardinguFoto: Deník / Kamil Jáša

Stupně vítězů v absolutní klasifikaci (SUP) ovládli jihočeští paddleboardisté. Kategoriím nafukovacích (iSUP) boardů jasně vévodili jihomoravští závodníci v závěsu ze závodníky z Nymburka.

V technical race, technickém závodě kolem bójek, si pro titul mistr SUP dojel Tomáš Vaněček (1986, Budesport ČB), na druhém místě do cíle dorazil David Raab (1969, NSP CZ) z Prahy a na třetím místě skončil plzeňský závodník Ondřej Petrák (1993, TJ Prazdroj Plzeň).

V kategorii nafukovacích plováků titul mistra iSUP vybojoval ve velmi těsném souboji brněnský surfař Aleš Kuchyňka (1977, Kiboko), druhé a třetí místo ukořistili nymburští kolegové Dan Drahokoupil, (1991, Magna S.U.P. Nymburk) a Tomáš Hrůza (1986).

Titul mistryně SUP si vyjela Lucie Fialová (1989, NSP CZ) z Českých Budějovic, druhá dojela Kateřina Kuchyňková z Brna (1989, Kiboko), která se zároveň stala mistryní kategorie nafukovacích iSUP plováků, na třetí pozici se umístila pražská Markéta Dubská (1990, KVS Tambo Team).

Druhý den se čeští paddleboardisté vydali na start na palubě výletní lodi Poseidon k zátoce pod hradem Bítov, odkud byl odstartován vytrvalostní dvanáctikilometrový závod long distance. V elitní kategorii si pro titul mistra SUP dojel opět Tomáš Vaněček před v těsném závěsu finišujícím Martinem Novákem (1991, SK Vltava Český Krumlov) a na třetím místě skončil Jaroslav Soukup (1974, S4), všichni tři z Českých Budějovic.

V kategorii nafukovacích paddleboardů jako první protl cílovou čáru Aleš Kuchyňka a získal tak i druhý titul mistra iSUP, na druhém místě do cíle dojel jeho týmový kolega Michal Budík (1978, Kiboko), třetí místo získal Filip Kyral (1981). V ženách si pro svůj druhý mistrovský titul SUP dojela na prvním místě Lucie Fialová, na druhém Kateřina Kuchyňková (vítězka kategorie iSUP) a třetí místo získala maďarská jezdkyně Eva Berekalli (1976).

„Závodů na vranovské přehradě, které se odehrávaly pod záštitou České federace stand up paddle (ČFSUP), se zúčastnilo ve všech kategoriích sedmdesát šest závodníků,“ konstatoval David Raab, viceprezident federace. Dalším závodem pod záštitou ČFSUP bude stand up paddleboardová část říjnového Krumlovského vodáckého maratonu, který je zároveň zařazen do světové série The regional paddle league.

Tento závod bude zakončený slavnostním vyhlášením šampiona a šampionky druhého ročníku Českého poháru,“ doplnila za organizátory Českého poháru Lucie Fialová, která se po návratu z Vranova může pochlubit dvěma mistrovskými tituly.

Autor: Kamil Jáša

15.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 18 000 Kč Fakturanti FAKTURANTKA, ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Fakturantka, asistentka, základní znalost práce na PC, výhodou ŘP - sk. B, Způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem: e-mailem tajerovaandrea@gmail.com nebo telefonicky Tajerová Andrea, tel.: 727 924 054. Pracoviště: Rozvozy s.r.o. - provozovna, 383 01 Prachatice. Informace: Andrea Tajerová, +420 727 924 054. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč Pomocní montážní dělníci Pomocný dělník-dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: dílna Bavorov, Vodňany, Lipovice a Těšovice., Zaměstnanecké výhody: ubytování, odvoz do zaměstnání, příspěvek na stravování. , Bližší informace poskytne: TETIANA YONYK, tel. +420 723 111 492 (15:00-17:00 hod.). Pracoviště: Gold mart s.r.o., 384 22 Vlachovo Březí. Informace: Tetiana Yonyk, +420 723 111 492. Stavebnictví - Stavebnictví Instalatéři, potrubáři 15 000 Kč Instalatéři, potrubáři, stavební zámečníci a stavební klempíři Instalatér. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Montáž lehké a těžké vzduchotechniky, stavba konstrukcí, stavební činnost., Práce na montážích v rámci ČR., Mzda podle praxe ve stavební činnosti a premie., Možnost poskytnutí zálohy na mzdy., Zaměstnavatel zajišťuje dopravu a ubytování., První kontakt nutno předem domluvit se zaměstnavatelem., Bližší podrobnosti podá pan Reindl Pavel na č.tel. 604 296 700, e-mail: pavel.reindl@seznam.cz. Pracoviště: Arep servis s.r.o. - pracoviště netolice, Na Horánku, č.p. 699, 384 11 Netolice. Informace: Pavel Reindl, +420 604 296 700. Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva Dělník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Kontaktní osoba-Ing.Vladimír Vlk,tel. 607 867 131, e-mail vladimir@dpvlk.cz, Práce vyžaduje fyzickou zdatnost. Pracoviště: Dřevo - palety - vlk s. r o., 383 01 Prachatice. Informace: Vladimír Vlk, +420 607 867 131.

HBC Prachatice C - Rosa ČB 4:6.
21

Céčko Horalů doma padlo s Rosou

Vodňany - Lokomotiva ČB 3:1.
33

Čtyři body z I.A třídy putují na Strakonicko

Soupeř má výborné přesilovky, musíme hrát disciplinovaně, upozorňuje Aleš Totter

České Budějovice - Domácí neporazitelnost budou hájit hokejisté ČEZ Motoru v sobotním utkání šestého kola první Chance ligy proti Prostějovu. Začátek je v Budvar aréně v 17 hodin.

V derby chtějí body oba týmy

Tábor, České Budějovice - Fotbalové jižní Čechy jsou na nohou, v Táboře se na stadionu v Kvapilově ulici v neděli od 16.30hod. hraje druholigové derby mezi Táborskem a Dynamem!

Bojují o Středoškolský pohár

České Budějovice – Studentská atletika má za sebou většinu okresních kol středoškolského atletického poháru.