Vyznavači kulečníku se každoročně scházejí, aby turnajem vzdali čest spoluzakladateli novodobého kulečníku na Prachaticku Radkovi Nechoďdomů, který před lety tragicky zemřel. Na programu je již řadu let hra na osm koulí s evropskými pravidly.

Tentokrát se sešla šestnáctka kulečníkářů, kteří byli nalosováni do čtyř skupin. V těch se hrálo každý s každým na čtyři vítězné hry. Ze skupiny A postupovala z prvního místa do čtvrtfinále reprezentantka ČR Eva Mašková a spolu s ní Pavel Janda. Béčko vyhrál bez ztráty hry Petr Friedek a spolu s ním šel dál Aleš Nechoďdomů. Skupinu C vyhrál suverénně Petr Mašek ze Strakonic a ze druhého místa postoupil netolický Lukáš Koberna. A konečně ze skupiny D postupoval z prvního místa Michal Přibyl a jako druhý Jiří Vodička z Vlachova Březí.

Čtvrtfinálové zápasy se již hrály na pět vítězných her a ne vždy se dařilo vítězům skupin. E. Mašková podlehla 1:5 J. Vodičkovi. V dalších duelech přehrál P. Friedek jasně 5:0 L. Kobernu a P. Mašek A. Nechoďdomů 5:2. Po velké bitvě šel do semifinále M. Přibyl, který porazil 5:4 P. Jandu.

Od čtvrtfinále se již hrálo na šest vítězných her. Poprvé ztratil hru v turnaji P. Friedek a překvapivě i celý zápas, když podlehl 4:6 J. Vodičkovi. Ve druhém semifinále přehrál P. Mašek 6:2 M. Přibyla. V souboji o bronz si P. Friedek poradil s M. Přibylem 5:2. Finálový duel J. Vodičky s P. Maškem přinesl pořádné drama a z celkového prvenství se nakonec po výhře 6:4 radoval Jiří Vodička.

Konečné pořadí: 1. Jiří Vodička, 2. Petr Mašek, 3. Petr Friedek, 4. Michal Přibyl.