Sešla se desítka hráčů z Prachaticka a okolí a na pořadu byla evropská osmička jednotlivců. „Chyběli sice někteří hráči, kteří účast slíbili a jistě by hráli o mety nejvyšší, ale na kvalitě turnaje to neubralo," komentoval účast hlavní organizátor klání František Kasl

Začínalo se ve dvou skupinách, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na čtyři vítězné hry. A skupinu vyhrál díky lepšímu vzájemnému utkání J. Linha před F. Kaslem, který výhrou nad J. Zíkou odsunul svého soupeře za sebe. S nimi šel dál T. Kraus. Ani v B skupině nezůstal nikdo bez porážky. Z prvního místa postoupil díky lepšímu vzájemnému utkání A. Nechoďdomů před druhým P. Friedkem. Jako třetí šel dál P. Jankovič a tuto trojici doplnil do čtvrtfinálových bojů J. Vodička.

Nejdramatičtější čtvrtfinále sehráli P. Friedek s T. Krausem, prvně jmenovaný zvítězil těsně 5:4. Zbylá tři utkání byla jednoznačná. J. Linha porazil J. Vodičku 5:1, stejným výsledkem přehrál P. Jankovič F. Kasla a stejným poměrem postoupil do semifinále A. Nechoďdomů, který porazil J. Zíku.

Dle výkonů se stal hlavním favoritem turnaje Jaromír Linha. Ten také v semifinále porazil 5:2 Petra Friedka, který se pravidelně dostává až do závěrečných kol turnajů. Ve druhém semifinále vítězila zkušenost. Aleš Nechoďdomů porazil 5:2 Petra Jankoviče a dostal se do finále turnaje, který je věnován jeho bratrovi.

Boj o třetí místo vyzněl vítězně pro Petra Jankoviče. Ten porazil Petra Friedka 5:3.

Aleš Nechoďdomů nakonec až na nejvyšší vrchol nevystoupal. Ve finále podlehl Jaromíru Linhovi 2:5 a pořadí tak bylo zkompletované.
„Spokojenost. Všichni si dobře zahráli a k vidění byly kvalitní duely," komentoval spokojeně turnaj František Kasl.

Další klání je na programu 22. února, kdy se bude hrát devítka jednotlivců.