Soutěžila mláďata U9, mláďata U11, mladší žáci a žákyně a starší žáci a žákyně. „Celkem se na třech tatami představilo 212 dětí z jedenadvaceti oddílů a vyhlášeno bylo dohromady šestačtyřicet váhových kategorií. O pohár starosty se soutěžilo v družstvech v mladším a starším žactvu. Vítězství si vybojovali mladí judisté Tatranu Prachatice před Judo Příbram, Judoclubem Plzeň a Judoclubem Domažlice,“ uvedl k závodům Václav Tomášek z pořádajícího Tatranu Prachatice.

Kromě celkového vítězství v družstvech si mladí závodníci Tatranu Prachatice připsali na konto i další individuální úspěchy.

Mezi mláďaty U9 si ve svých váhových kategoriích vybojovali bronz Daniel Malý, Tobiáš Neumann, Michael Bžoch, Miroslav Geier a Kateřina Seiblová. Páté místo přidal Antonín Turek.

V soutěžích U11 sice žádná medaile necinkla, přesto si Prachatičtí vedli dobře. Sedmá místa získali Martin Turek a Antonín Hora, devátá Karolína Dvořáková, Matyáš Soukup a František Seibl, desáté místo Jan Štolka a jedenácté Dušan Včala a Václav Hudák.

V soutěžích mladšího žactva vyhrál svou kategorii Jakub Šiffner. Druhá místa přidali Michael Lošťák, Jan Trpka a Martin Schindler. Bronzy pak získali Michal Krouský a Adam Vršínský. Páté místo přidal František Vaněk. Mezi žákyněmi si pro bronz dokráčela Martina Turková.

Dařilo se i v soutěžích staršího žactva. Mezi žáky si první místo vybojoval Šimon Nevšímal, třetí místa David Hušek a Václav Funda a čtvrtou příčku Michal Tomášek. Mezi staršími žákyněmi slavila vítězství ve své kategorii Lucie Dejmková.

Všechna tato umístění vypovídají o skvělé práci celého oddílu prachatických judistů.

„V rámci soutěží probíhalo také školení nových rozhodčích Jihočeského kraje, kde se také zaškolují Matěj Janda a Vojta Nevšímal, kteří se perou za Prachatice v kategoriích dorostenců a juniorů,“ uvedl Václav Tomášek a doplnil: „O uplynulém víkendu se v tréninkové hale uskutečnilo školení trenérů Jihozápadního regionu. V tomto regionu navzájem spolupracují Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj. Během roku se při této spolupráci pořádají turnaje, soustředění pro děti, trenéry a rozhodčí.“