Zpočátku se tento turnaj hrával pravidelně v Prachaticích, ale Výkonný výbor OFS dobře rozhodl o tom, aby se o tuto čestnou cenu hrálo i v dalších místech, kde dobře pečují o nové fotbalové naděje a samozřejmě i tam, kde jsou k tomu vhodné prostory. Právě skončený turnaj potvrdil, že Vlachovobřezští splňují obě tyto podmínky.
V turnaji startovalo osm celků, které organizační výbor turnaje losem rozdělil do dvou skupin. V těch se hrálo systémem každý s každým. Ve skupině A se nejvíce dařilo Šumavanu Vimperk, který získal sedm bodů při skóre 10:0. Ve skupině B zvítězil Sokol Stachy, ten nasbíral devět bodů při skóre 9:0. Druzí ve skupině A skončili žáci z Lažišť, ve skupině B hráči Strunkovic nad Blanicí. To vše již hodně napovídalo o tom, kdo se asi probojuje do finále. Tomu však ještě předcházely semifinálové souboje.
Obdobu semifinále hrály i celky na třetích a čtvrtých místech tabulky. Tam se ukázalo, že skupina B byla asi trochu silnější. Proto čtvrté Nebahovy zvítězily nad třetími Lhenicemi 3:1 a nebahovský Starý zaznamenal hattrick. V dalším duelu zvítězili Netoličtí 4:0 nad Vlachovo Březím a bylo jasné, že si o páté místo zahrají Nebahovy s Netolicemi a o sedmé, Lhenice s Vlachovo Březím. V prvním semifinálovém duelu přehrál favorizovaný Vimperk svého soupeře ze Strunkovic 3:0 a v pohodě postoupil do finále. Nejdramatičtější podívanou přinesl souboj Stachy – Lažiště. Favorizovaní „Králováci“ začali vlažně a brzy prohrávali 0:2. Až poté nasadili Stašští to správné tempo a šesti brankami utkání otočili, když se třikrát v utkání trefil do černého Kůs. Následovaly boje o konečné umístění. V boji o sedmou příčku zvítězili Lheničtí nad Vlachovo Březím 3:1 a skončili sedmí. V boji o příčku pátou se nakonec radovali Nebahovští. Jediná branka do sítě Netolic rozhodla o jejich pátém místě.
Duel o bronzovou příčku mezi Lažišti a Strunkovicemi byl napínavý až do samotného konce. Lažišťští, v jejichž dresu i v mistrovských soutěžích nastupují hoši z Husince, si vytvořili dvoubrankový náskok, ale soupeř brzy snížil na 2:1. Lažišťští však tento výsledek uchránili až do konce a odvezli si pohár za třetí místo.
Finálový duel mezi Vimperkem a Stachy přinesl výbornou podívanou. Hrálo se nahoru dolu, šance se střídaly před oběma brankami a gólmani byli výborní. Nakonec o prvenství Vimperských rozhodla jediná a hodně šťastná branka po rohovém kopu, kdy se míč odrazil od boku nabíhajícího hráče. Stašským se tentokrát vyrovnat nepodařilo, ale utkání potvrdilo, že se do finále dostaly opravdu dva nejlepší celky turnaje.
Konečné pořadí: 1. Šumavan Vimperk, 2. Sokol Stachy, 3. FK Lažiště, 4. Strunkovice nad Blanicí, 5. Nebahovy, 6. Netolice, 7. Lhenice, 8. Vlachovo Březí. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen vimperský Tomáš Martan, gólmanem turnaje lhenický Václav Kindermann a nejlepším střelcem se se šesti brankami stal Jaroslav Havlíček z družstva Lažiště.