„Komfort zdejší sportovní haly a vstřícnost samotného města Kašperské Hory je hlavní důvod, proč jsme toto místo pro turnaj zvolili,“ uvedl hlavní organizátor celé akce Karel Nový, Grassroots trenér mládeže OFS Prachatice.

Fotbalového turnaje se zúčastnilo sedm družstev. Kromě pořádajícího oddílu TJ Sokol Stachy / Zdíkov a týmu partnerské obce Ruderting se představily týmy z Netolic, Vlachova Březí, Čkyně a Vacova. Turnaj zahájili statutární zástupci pořádajících obcí, starosta obce Stachy Petr Lampa a starosta Zdíkova Roman Šebánek. Úvodní slovo k hráčům a pořadatelům pronesli i předsedové obou fotbalových oddílů Ladislav Heidenreich za Stachy a Jan Kačer za Zdíkov.

Organizátoři nemohli nevzpomenout na zakladatele turnaje Milana Svobodu, který odešel před třemi lety do fotbalového nebe.

Turnaj se hrál systémem každý s každým s hrací dobou 1x12 minut. Nejlepší výkon předváděli kluci z Rudertingu A, kteří se na konci turnaje mohli radovat z vítězství. Svou kvalitu prokázali i tím, že dva členové jejich týmu nastříleli každý po deseti brankách a po zásluze byli oba vyhlášeni nejlepšími střelci turnaje. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Antonín Soukup z Netolic. A také cena pro nejlepšího hráče putuje do Netolic, za Michalem Peškem.

Konečné pořadí turnaje: 1. Ruderting A, 2. 1. FC Netolice, 3. SK Vacov, 4. FC Vlachovo Březí, 5. Ruderting B, 6. TJ Sokol Stachy / Zdíkov, 7. SK Čkyně.