Organizátory byly oddíly Stach a Zdíkova, které tak vzdávají hold zakladateli turnaje Milanu Svobodovi ze Stach. Šestici účastníků tvořila družstva společenství Stachy/Zdíkov, Netolic, Volar, Čkyně a dva týmy vyslal německý Ruderting.

Turnaj zahájil hlavní organizátor Mgr. Karel Nový, dále pak předsedové pořádajících oddílů Ladislav Heidenreich ze Stach a JUDr. Jan Kačer ze Zdíkova. Hodně štěstí ve hře popřáli též starostové obou obcí Ing. Petr Lampa a Mgr. Zdeněk Kantořík. Krátké slovo pronesl též Jiří Trněný, předseda okresního fotbalového svazu Prachatice, který připomněl důležitost pořádání obdobných turnajů jako motivaci dětí ke sportu a zejména k fotbalu.

O víkendu je na pořadu 33. ročník Šumavského skimaratonu. Ilustrační foto
O víkendu vyrazíme na Šumavský skimaraton

Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým a vždy dva nejlepší týmy postupovaly do semifinále. Skupinu A vyhrál Ruderting A před společenstvím Stachy / Zdíkov a Čkyní. Ve skupině B kralovali Netoličtí, ze druhého místa do semifinále postoupil Ruderting B a třetí místo patřilo Volarským.

V prvním semifinále se utkaly oba německé týmy a „áčko“ Rudertingu porazilo své kolegy 3:0. Druhé semifinále se stalo jasnou záležitostí týmu Netolic, když nadělil domácím šestku. V souboji o 5. místo porazily Volary Čkyni 2:0. V utkání o bronz se prosadil domácí tým Stachy / Zdíkov a porazil Ruderting B 3:0. Ve finále se utkaly celky Netolic a Rudertingu A. Zápas byl dlouho nerozhodný, ale v závěru byli hosté z Německa šťastnější, vstřelili dvě branky a tím se stali vítězi IV. ročníku Poháru krále Šumavy.

Všechny týmy obdržely pohár, pamětní list, společnou fotografii a věcné ceny. První tři týmy navíc získaly medaile. Na úplný závěr byla vyhlášena ještě individuální ocenění. Střelcem se stal Jakob Sigl (Ruderting A), brankářem Jana Čondlová (Netolice) a hráčem Raphael Seidler (Ruderting A).

Ondřej Mánek v reprezentačním dresu.
Dvě zlaté medaile pro Ondru Mánka