Pohádkovým „happy endem" skončil příběh těžce zraněné triatlonistky Petry Krejčové, která si na závodě při sjezdu v cyklistické části zlomila obratle.
Vlastně neskončil, znovu začíná. „Od listopadu zase trénuju a připravuju se na novou sezonu," předala nám do redakce až neuvěřitelnou zprávu závodnice českobudějovického TriSK.
Původní prognóza totiž ve své nejhorší variantě počítala dokonce s tím, že už nebude nikdy chodit…
„Od pádu z kola a dvou operacích páteře uplynuly čtyři měsíce a já se pomalinku začínám vracet k triatlonu."
Páteř ale drží, Petra  může trénovat. „Začalo přípravné období, jsem plná síly a nadšení. Strašně moc se těším na další ironmany a doufám, že budu fit."
Co znamená, že bude fit?
„Že budu schopná dobře závodit," říká bojovnice.
Vyhráno ještě není, ale nakročeno správným směrem je určitě. Jihočeška může mluvit ne o malém, ale o obrovském zázraku. „Rehabilitace stále probíhá, momentálně jsem na Šumavě v rehabilitačním centru, kde se o mne stará Jana Kosová. Jsem spokojená a jsem ráda, že mám takovou péči a věřím jí."
Tréninkové jednotky absolvuje s neuvěřitelnou chutí.  „Spinning, plavání, trx, race walker, sauna, vířivka," popisuje  svůj plán.
Většinu tréninkových jednotek zvládne ve Viva Fitness. „Tam mám super podmínky na přípravu i na důležitou regeneraci."
Triatlon je náročná disciplína, která se odehrává pod širým nebem. „Já venku trénuju zatím jen běh. Běhám zatím velmi nízkou intenzitou."
Co je pro někoho náročný výběh, pro Petru je „nízká intenzita". „Výběhy jsou kolem jedné hodiny," směje se.
Jde-li to, směruje své kroky hlavně na travnatý povrch.
„Běhání po asfaltu se vyhýbám, i když to úplně vždycky bohužel nejde."
S jídlem roste chuť. Sotva vstala z nemocničního lůžka, už se jí v hlavě začaly objevovat první velké a smělé plány. „Příští rok bych se chtěla kvalifikovat na Hawai na mistrovství světa v ironmanu, které se koná v říjnu."
Další plány?
V červnu Otrokovice a MČR 2015. A v červenci kvalifikace ve Švýcarsku v Curychu.
„Na závody se hodně moc těším,  a když vše klapne, myslím především zdraví a formu, a seženu také sponzory, tak si myslím, že jsem schopná zajet dobrý výsledek a dobře reprezentovat Jihočeský kraj  a republiku."
K optimismu ji opravňuje hlavně nezdolná víra ve své síly a schopnosti. „Usuzuji podle výsledků z minulé sezony," říká.
Loňský rok byl před osudným pádem výsledkově nad očekáváním. „Sezona až do té jedné vteřiny byla skvělá. Moje forma? To byla  bomba."
V roce 2015 už se bude  opět připravovat na Mallorce.
„Stejně jako loni."
Věří, že dokáže natrénovat potřebný objem.
„Snad mi to pojede."
Petru Krejčovou podpořili v době uzdravování také čtenáři Deníku. Posílali jí vzkazy, moc jí pomohli.
„Ještě jednou bych chtěla touto cestou moc, moc, moc poděkovat všem lidem, co mi pomáhali a fandili a psali a drželi palce po mém úrazu. Budu se snažit jim jejich pomoc vrátit příští rok na Havaji," naznačuje, že ani po těžkém zranění se určitě nevzdává.