V tělocvičně Základní školy v Kubatově ulici v Č. Budějovicích se dnes sešly osobnosti československého a českého sportu.  Na ranním startu asistovali dětem z 25 základních škol bronzový medailista z OH v Mexiku Antonín Procházka (volejbal),  stříbrný medailista  z OH v Sarajevu Vladimír Caldr  (hokej) a mistryně světa a bronzová z OH v Atlantě Šárka Kašpárková (atletika).
„Je dobře, když se děti do těchto akcí zapojují," prohlížela si sympaticky zaplněnou tělocvičnu atletická hvězda.
Odznak všestrannosti olympijských vítězů se v „Kubatovce" konal jako Jihočeský pětiboj všestrannosti 2014.
Pořadatelé z Decaro RMG  ve spolupráci se ZŠ Kubatova České Budějovice připravili tyto disciplíny: trojskok, švihadlo, leh – sed, medicinbal, dribling.  „Je to zkrácená verze Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, je moc dobře, že je tu tolik dětí," vyprávěla atletka Šárka Kašpárková. „V halových podmínkách jsou možnosti omezené,  proto je to pětiboj," vysvětlovala.
Děti se pustily do plnění sportovních výkonů s vervou.
„Cílem je rozpohybovat co nejvíc dětí, v tomto období se toho ve školách po sportovní stránce zase tolik neděje, tyto aktivity velmi vhodně vyplňují čas dětí."
Šárka Kašpárková patřila ještě nedávno mezi nejlepší atlety světa. Vybojovala olympijskou medaili, vyhrála světový šampionát. Vždy raději závodila pod širým nebem, ale i v hale našla kouzlo. „Já měla závody v hale vždy ráda hlavně proto, že tu jsou stále podmínky," říkala přímo na palubovce tělocvičny v Základní škole v Kubatově ulici. „Nefouká tu vítr, neprší, mně ale trochu vadilo, že všude se skákalo na jiných površích."
Trochu jako v tenise. Každému  vyhovuje něco jiného.
„Mně moc neseděly takové ty pružné podklady, když jsem přišla do haly, kde byla právě jako povrch taková trampolína, tak jsem z toho nikdy moc velkou radost neměla."
Děti včera dopoledne v „Kubatovce"  podobné starosti vůbec neřešily.
Naopak.
Skvěle se bavily sportem.
Šárce Kašpárkové neuniklo, že  o body usilovaly především šikovné děti, které evidentně se sportem přijdou do kontaktu často.
„Pokud se konají takovéto akce, kde děti reprezentují školu, tak se  vybírají  vzorkoví jedinci,  když ale jezdíme po školách v České republice, tak je na nich daleko víc obézních dětí, než bývalo dříve. Překvapuje mě, že se to týká už hodně malých dětí."