Strakonické basketbalistky bojují o vytouženou osmičku, která by jim zajistila účast v play-off. Vysokoškolačky jsou nyní šesté a budou velice těžkým soupeřem. Tým vede trenér Pavel Treml, který dosáhl velkých úspěchů s kadetskou reprezentací. Čeští kadeti skončili pod jeho vedením druzí na mistrovství Evropy a osmí na mistrovství světa.
V sobotu přiveze na jih Čech velmi silný, doslova nabitý tým. V jeho kádru jsou tři velmi dobré zahraniční hráčky a šest bývalých juniorských reprezentantek. Jen namátkou, Bartáková již hrála také v reprezentačním týmu žen a Elhotová s Pudlákovou byli nejlepšími hráčkami letošních dvacítek. Největším tahákem však bude vynikající podkošová hráčka, která působila i ve Strakonicích, Petra Reisingerová.
Reisingerová je mezi nejlepšími deseti střelkyněmi ligové soutěže, kde jsou jen tři české hráčky. Reisingerová je také společně s Američankou Dotsonovou z týmu vysokoškolaček nejlepší v doskakování . V této disciplíně jim mohou směle konkurovat i strakonické Zora Jilečková s Alenou Jeništovou. „VŠ Praha je velice silný tým a bude favoritem tohoto utkání, ale jestli chceme splnit náš cíl, kterým je postup do osmičky, musíme porazit soupeře i z vyšších pater tabulky, říká trenér Strakonic Ivan Beneš. Po jeho příchodu se strakonický tým zvedl a z posledních šesti utkání tři vyhrál. Nestačil jen na suverény ligy a dva hlavní aspiranty na titul ZVVZ USK Praha a IMOS Brno a v minulém kole prohrál na palubovce čtvrtého Trutnova. V předchozích dvanácti zápasech pod vedením trenéra Richarda Liena dokázaly Strakonice vyhrát jen dvakrát a mají tedy na kontě celkem pět vítězství. V tabulce jim patří desátá příčka.
V posledním vzájemném zápase na Folimance zvítězily basketbalistky VŠ Praha 76:53. Strakonické hráčky v Praze odehrály velmi dobře první a závěrečnou čtvrtinu, ale zápas ztratily především v prostřední části hry.
A co si myslí strakonický odborník a bývalý dlouholetý trenér místního klubu Miroslav Vondřička? „Výhra bude těžko dosažitelná, ale stojí za pokus. Tým VŠ byla vytvořen  jako  zásobárna mladých  pro USK, ale zařazení tří zahraničních posil tento plán tak jednoznačně  nedodržuje. To ale neznamená, že start zahraničních hráček kvalitě Ženské basketbalové ligy neprospívá.Nesmíme však zapomínat na své. Logicky to ale není vina trenéra Petra Tremla, ani Petry Reisingerové, které od malička fandím. Také si myslím, že účast na olympijských hrách jí unikla nespravedlivě, myslí si Miroslav Vondřička.