O jeho služby stojí tým druhé nejvyšší britské soutěže Premier League  Plymouth Devils.  „Ozvali se a dali mi dvě hodiny na rozmyšlenou. Samozřejmě jsem kývl. Byla to nabídka, na kterou jsem už dlouho čekal," přiznává, že měl poměrně jednoduché rozhodování.

Z Premier League nemá Simota zavřené dveře ani do nejvyšší Elite League. „Pokud se bude dařit, tak je možnost se tam posunout. Opačně cesta neexistuje. Jezdci z Elite League v Premier League startovat nemohou," vysvětluje.

V Anglii závodil naposledy v roce 2008, kdy jezdil nejvyšší britskou soutěž za Peterborough Panthers. Jenže těžký pád a zranění páteře na závodě polské ligy znamenaly na dlouhou dobu konec. Po šesti letech se tak opět vrací do země ploché dráze zaslíbené. „Několikrát jsem měl nějaké přísliby, ale nikdy to nevyšlo.  Jsem rád, že se to konečně povedlo," konstatuje.

V Plymouthu podepsal smlouvu zatím na šest týdnů. „Jsme ale domluveni na celou sezonu. Po šesti týdnech se sestava může měnit. Pokud by se mi nedařilo, tak mě mohou vyřadit. S tím člověk musí počítat," je si vědom.

Ve středu do Anglie odjížděl autem a ve čtvrtek ráno by měl dorazit. „Motorky mám tam a nejsou připravené. Od pátku jsem v dílně a sháním věci a náhradní díly. Dráhy jsou tam jiné než u nás. Motory jsou rozložené a do soboty je musím poskládat," rozhodně se v posledních dnech nenudil.

V Plymouthu ho čeká nejkratší dráha na Ostrovech, která měří pouhých 216 metrů. „Je opravdu malinká. Startuje se tam prakticky do zatáčky. Jede se skoro pořád ve smyku. Ale když je udělaný motor, tak závodit určitě dá," těší se do nového působiště.
V sobotu čeká Simotův tým tzv. press and practise day, který obnáší oficiální představení a fotografování spojené s následným tréninkem.  První ostrý závod sezony pojede Plymouth v úterý paradoxně právě v Peterborough, kde Zdeněk Simota působil naposledy.

Zázemí našel stejně jako před lety v Londýně poblíž letiště Heatrow. „Na domácí závody to mám čtyři hodiny jízdy. Ale závody venku jsou blíže Londýna, takže to nebude tak hrozné," ujišťuje.

Na Britských ostrovech má nyní jistých dvanáct závodů. „Na to se těším. Potřeboval jsem takhle často závodit. Po dvanácti závodech se mohou  dělat změny. Ale věřím, že v týmu vydržím," přeje si.

Angažmá v Plymouthu bere jako jistý restart kariéry. „Poslední roky jsem se tady doslova plácal a nemohl se pořádně rozjet. Teď jsem rád za novou šanci na Ostrovech. Třeba se dostanu i do Polska, kde jsem dříve také jezdil," působí najednou Simota jako pokropený živou vodou.

Kvůli odjezdu do Anglie se Jihočech omluvil i z reprezentačního tréninku v Pardubicích, na který ho pozval státní trenér Milan Špinka. „Reprezentovat budu vždycky rád. Uvidím, jak to bude s českou extraligou, kterou mám jezdit za Slaný. Musíme se domluvit, že by mi klub zaplatil alespoň cesťák. Když ne, tak bych jel asi jenom v Anglii a k tomu nějaké volné závody. Určitě  sem nebudu létat na naši první ligu nebo Jadranské dvojice. Na tom bych vyloženě prodělával," tvrdí jezdec, jenž by měl za sezonu absolvovat pořádnou porci nějakých padesáti závodů.