O uplynulém víkendu se zúčastnili Mistrovství České republiky na plážových kurtech Sokola Brno, kde se střetla nejlepší šestnáctka týmů z republiky.

valifikovaly se sem týmy dle aktuálního republikového žebříčku a jedna dvojice na divokou kartu. Celý turnaj se hrál systémem na dvě porážky.

Ve startovním poli nechyběla česká olympijská dvojice Kubala – Beneš ani obhájci mistrovského titulu Dumek s Tichým. „Pro nás to byla od roku 2007 šestá účast na republikovém šampionátu v řadě a zatím bylo našim maximem deváté místo," ohlédl se krátce do historie Luděk Filip a doplnil: „Výsledky posledních turnajů však naznačovaly rostoucí formu, kdy jsme v Pňově vybojovali druhé místo a v Brně byli čtvrtí, a tak jsme tajně doufali v dobrý výsledek. Pozitivem této sezony byl i fakt, že se nám podařilo porazit soupeře, proti kterým se nám v předchozích letech nedařilo."

A našim beachvolejbalistům se skutečně na republikovém šampionátu zadařilo a přivezli si historicky nejlepší umístění. „V úvodním duelu jsme porazili zkušenou dvojici Michalec – Provazník a pak nás čekali olympionici Kubala s Benešem, pozdější vítězové celého turnaje, kteří nás poslali do opravné části pavouka soutěže. Zde jsme ještě v sobotu dvakrát zvítězili, což znamenalo postup do nedělních bojů, kde se již hrálo o semifinálovou účast. Tady nás zastavila domácí dvojice Pavlas – Svoboda a celkově to pro nás znamenalo výborné páté místo na šampionátu," popsal vývoj turnaje z pohledu své dvojice Luděk Filip a doplnil: „Rádi bychom touto cestou poděkovali volejbalistům Slavoje Husinec, kteří nám pomáhali v přípravě nejen na šampionát, ale po celou sezonu. Samozřejmě patří dík všem našim fanouškům, sponzorům a v první řadě našim rodinám. Doufám, že jsme všem udělali radost, pro nás samotné je výsledek na šampionátu velkou motivací."