Hráči Slavoje Husinec byli díky svému postavení na žebříčku nalosováni rovnou do hlavní soutěže a nemuseli absolvovat kvalifikaci. „Do hlavní soutěže šlo čtyřiadvacet týmů a hrálo se na dvě porážky. Nám se v sobotu zadařilo, v horní části pavouka jsme vyhráli dva zápasy a probojovali se do nedělního programu, kde již bylo jen osm dvojic. Tím jsme ušetřili síly, neboť některé dvojice, které spadly do oprav, odehrály první den až pět zápasů,“ shrnul první den poháru Luděk Filip.

Mezi osmičkou se již nedá spekulovat o tom, na koho by bylo lepší narazit. Husinecké duo vyhrálo další zápas a šlo do semifinále. „V neděli ráno jsme porazili juniorskou repre dvojici Sedlák – Pavlovský ze Sokola Brno. Přišlo semifinále a obrovská bitva proti extraligovým matadorům ze šestkového volejbalu Klapalovi s Kolářem. Soupeř těsně vyhrál především díky skvělému servisu Pavla Koláře,“ popsal cestu hlavním pavoukem Luděk Filip.

Porážka v semifinále znamenala boj o bronzové medaile a proti husineckým plážovým volejbalistům se znovu postavilo mladé duo Sedlák – Pavlovský. „Ti se do malého finále dostali přes opravy. Tentokrát byl zápas mnohem vyrovnanější a rozhodovaly zkušenosti v koncovkách setů. Po vítězství 2:0 jsme obsadili konečné třetí místo a potvrdili si tak slušnou formu začátku sezony,“ uvedl L. Filip k duelu o bronz. Husinečtí absolvovali čtyři turnaje Českého poháru a vždy skončili do desítky.

V Olomouci to nebylo jednoduché pouze z důvodu silné konkurence, ale i herních podmínek. „Bylo to opravdu náročné, hrálo se v pětatřiceti stupních,“ potvrdil Luděk Filip a dodal: „Letos hrajeme již jubilejní desátou sezonu ve vrcholovém beachvolejbalu. Považujeme ji za poslední a chtěli bychom se probojovat stejně jako v každé předchozí na republikový šampionát. To obnáší umístění do čtrnáctého místa na žebříčku. Na okruhu jsme v součtu nejstarší a nejstabilnější dvojice a doufáme, že s pomocí našich tréninkových parťáků, podpoře sponzora a klubu Slavoje Husinec, se nám naše poslední velká sezona vydaří.“