Jihočešky proti ambicióznímu týmu ze Žitného ostrova přitom začaly výtečně. V sedmé minutě vedly 5:1, ve čtrnácté 10:6 a v osmnácté 12:8. Až pak se slovenský celek vzpamatoval, přidal na důrazu a šňůrou čtyř gólů v 23. minutě vyrovnal na 12:12. Nabuzené hráčky Dunajské Stredy nepolevily ve svém úsilí ani ve zbytku úvodního dějství a do kabin nakonec odcházely s vedením 17:13.

Celý druhý poločas už Jihočešky tahaly za kratší konec a rozjeté domácí družstvo se jim nepodařilo zbrzdit. Ve 45. minutě zaostávaly o sedm gólů (20:27) a těsně před koncem činil rozdíl ve skóre dokonce deset tref. Poslední slovo sice měla písecká spojka Tereza Pokorná, ale aktuálně druhá nejlepší střelkyně celé soutěže v závěrečné minutě svou devátou brankou už pouze korigovala na 23:32. Zdatně jí se 6 góly sekundovala i Michala Hauserová, ale to bylo na tým z úrodné podunajské nížiny málo.

V nekompletní tabulce zůstává Písek osmý a v dalším kole v sobotu 13. února přivítá ve své hale Porubu (15 hodin)

HC DAC Dunajské Streda – Sokol Písek 32:23 (17:13)

Branky: Bizik 7/1, Juhosová 6, Bugárová 5, Élö 5, Rajnohová 5, Pastorková 2, Oguntoyeová 1, Bíziková 1 – Pokorná 9/2, Hauserová 6/1, Pešková 4, Chlupová 2, Kubišová 2.
Sedmimetrové hody: 1:3. Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Bočíková, Janošíková.

Další výsledky: Plzeň - Hodonín 20:25 (6:12), Poruba - Prešov 25:22 (14:14), Michalovce - Olomouc 34:19 (15:12), Šaľa – Zlín 32:27 (18:12)