Významnou měrou pomohl jihočeskému týmu k postupu do čtvrtfinále poháru CEV. Zvláště v domácím utkání s Berlínem patřil k hlavním tahounům týmu.
Na konci roku si však Jihstroj prošel v extralize malou krizí, která je však dle slov zkušeného nahrávače již zažehnána. Ve čtvrtek hraje Jihostroj zápas Českého poháru proti Zlínu a Petr Zapletal nastoupí proti týmu, ve kterém naposledy působil bezprostředně po svém návratu ze zahraničí.

Podle výsledku to vypadá, že jste s Benátkami vyhráli jednoznačně. Zas tak jednoduché to však asi nebylo…
Výsledek 3:0 vypadá jasně, ale když se podíváme na jednotlivé sety, tak všechny tři jsme uhráli až v koncovce.

Čím vás Benátky hlavně trápily?
Naší nejhorší činností byla obrana. Nedařilo se nám pořádně ubránit žádného jejich hráče. Naštěstí se nám ale dařilo na servisu a také jsme dobře ztrátovali.

Čekali jste, že budou Benátky takto nepříjemným soupeřem?
Určitě jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Před vánoci se nám nedařilo a prohrávali jsme i se slabšími soupeři, než jsou Benátky. Z toho plyne, že s každým je nutné hrát na sto procent. Není možné nikoho podcenit.

Čím si ty vaše ligové výpadky z konce uplynulého roku vysvětlujete? Asi to pro vás není jednoduché koncentrovat se stejným způsobem na zápas Ligy mistrů a extraligový zápas…
To si nemyslím. Nechtěl bych to příliš rozebírat, ale šlo spíš o to, že jsme měli uvnitř týmu nějaké problémy. Vše jsme si ale přes vánoce vyjasnili a nyní už je to uzavřená kapitola a nechci se k tomu vracet.

Zdálo se ale, že v Lize mistrů se tyto problémy neprojevovaly. Právě v evropské soutěži tým odváděl velmi dobrou práci…
V Lize mistrů jsme skutečně podávali ve všech zápasech dobré výkony. Pak ale přišla jedna prohra v lize, která neměla přijít a právě od této porážky se pak odvíjely všechny ty naše nakumulované problémy, které tím nastaly. Na hře pak byla znát nepohoda v mužstvu. Bylo to ale jenom v našich hlavách.

Co říkáte úrovni české extraligové soutěže?
Extraligu teď hraji třetí rok po návratu ze zahraničí a myslím, že právě ten letošní ročník je kvalitnější než ty předchozí. Vždyť právě my spolu s Libercem patříme mezi největší favority a v extralize není žádný lehký soupeř, který by nám něco daroval zadarmo. Je to tím, že mladí hráči za ty dva roky volejbalově vyspěli a letos je to znát.

Jak se vám v českobudějovickém Jihostroji vůbec líbí?
Já jsem v Budějovicích maximálně spokojený. Je to hezké město a je tu kvalitní volejbalový klub. Nevím, jaké podmínky jsou třeba v Liberci, který je největším rivalem Jihostroje, ale tady je dobré zázemí, vše funguje jak má a na jihu Čech se mi opravdu líbí.

Jak vidíte šance proti Ankaře?
Nechci tipovat, ale před třemi lety jsem v Turecku působil a tamní volejbal trochu znám. Jsou tam čtyři týmy, které mají peníze a mohou si dovolit nakoupit kvalitní hráče jak z domácí ligy tak ze zahraničí. Kvalitativní úroveň ostatních už tak vysoká není a náš příští soupeř patří spíš do nižších pater ligy.

Asi vás také čeká hodně bouřlivé prostředí?
Ani bych neřekl. Tam žádné bouřlivé prostředí není a zápasy tam probíhají v klidu. Není to jako v Řecku.Na zápasech Olympiakosu nebo Panathinaikosu je to jiné kafe.

Můžete tedy o vašem čtvrtfinálovém soupeři trenéru Svobodovi poreferovat?
V Turecku už tři roky nehraji a za tu dobu se toho mohlo v týmu našeho příštího soupeře mnoho změnit. Těžko tedy mohu podat nějaké přesné informace. Platí ale to, co už jsem říkal. Že v Turecku jsou velice silné takové čtyři týmy, které jsou dobře zabezpečeny finančně.