Jako první měli svůj republikový šampionát na programu dorostenci a Prachatičtí si zásluhou Petra Dejmka připsali na konto bronzovou medaili. Přivezl si ji z Teplic.

V dorostenecké kategorii se Petr Dejmek pere druhým rokem, a tak má své soupeře hodně okoukané. Věděl tedy, do čeho jde. Ve váhové kategorii do 50 kilogramů na něho čekalo pět soupeřů.

„Všechny soupeře jsem znal a bylo jasné, že to nebude nic jednoduchého. Jak říkal můj trenér, co jméno, to perla. Konkurence tedy hodně silná. Byl tam jeden reprezentant a vlastně všichni se perou první dorosteneckou ligu. Všichni dělají judo velice dobře," představil konkurenci na žíněnce prachatický závodník.
Měl tak trochu smůlu na los, když hned na začátek dostal nejsilnější soupeře. „Na začátek přišli nejtěžší soupeři a první dvě utkání jsem prohrál. Naštěstí to byly jediné dva zápasy, zbytek jsem pak už vyhrál. Po turnaji jsem byl ohromně spokojený. Zejména jeden zápas mi vyšel výborně. Celou dobu jsem s klukem, který mě porazil na lize dorostu, prohrával na juko, ale čtyři sekundy před koncem se mi ho podařilo hodin a zvítězil jsem. Už si asi myslel, že se nemůže nic stát. Tato výhra mě hodně povzbudila a potvrdil jsem si, že na medaili mám," uvedl spokojený Petr Dejmek a dodal: „Nyní ještě máme v polovině listopadu druhé finálové kolo první dorostenecké ligy, kde budeme s klukama ještě bojovat o medaile."

Na dvou frontách se prachatičtí judisté představí zítra. Mužská část klubu vyráží na republikový šampionát jednotlivců do Jablonce. Právo účasti mají pouze ti nejlepší na republikovém žebříčku, takže bude konkurence znovu obrovská. Prachatičtí budou mít hned pětičlenné zastoupení. Představí se bratři Jakub a Jindřich Drahošovi a s nimi mladá nastupující generace v podání Jiřího Petráška, Lukáše Traxlera a Josefa Šímy.

Také zítra se v prachatické sportovní hale koná krajský přebor mládeže a na programu budou všechny kategorie mláďat, mladšího a staršího žactva. Turnaj začíná od půl jedenácté a zváni jsou všichni příznivci prachatického juda.