Dva zcela rozdílné zápasy odehrály o víkendu házenkářky Písku.
Proti Slavii Praha odehrály výborně první poločas, druhá půle však byla propadákem a trenér Jordák se hodně zlobil.
S Michalovcemi bojovaly Jihočešky celý zápas a suverénní lídr interligy se v Písku na zisk bodů hodně nadřel. Kouč byl spokojený, v oblacích se ale nevznášel. „Pouze se nám povedl zápas. O zlepšení budeme hovořit teprve tehdy, až podobný výkon zopakujeme aspoň třikrát," zůstal na pevné zemi Vladislav Jordák.
Tým pražské Slavie přivezli do Písku trenéři Richard Řezáč a Ondřej Václavek. Ten druhý domácí hráčky ještě v minulé sezoně trénoval.
Během letní přestávky však nečekaně změnil klubové barvy a nyní je asistentem Richarda Řezáče ve Slavii.
V Písku se od té doby objevil již podruhé. Před Vánoci se Písek utkal se Slavií v domácím poháru. „Do Písku jsem se těšil, protože jsem tu strávil rok velice kvalitního života. Dostal jsem zde šanci realizovat své nápady a vize," vzpomíná na Písek v dobrém Ondřej Václavek.
Slavia brala duel s Pískem i jako přípravu na středeční duel s Porubou a přijela si vyzkoušet některé herní varianty. Trenér byl zvědavý i na své loňské svěřenkyně. „Před utkáním jsem hovořil pouze s Luckou Preslovou. Ostatní holky se soustředily na zápas, což chápu. Snad popovídáme po utkání, jestli se potkáme. Nebráním se tomu," řekl po utkání Václavek.
Domácí hráčky na něho udělaly dobrý dojem. „Hlavně v prvním poločase, kdy dokázaly proměňovat šance. Líbilo se mi, jak se Michaela Boorová několikrát pokusila v těžké pozici o technickou střelu. Je dobré, když křídelní hráčka zkouší taky něco jiného než jen tvrdou ránu," všiml si slávistický asistent.
Jinak zápasy s Pískem trenér zvlášť emotivně neprožívá. Bere je jako každý jiný zápas. „Sice jsem tu působil, ale kdyby si to trenér měl nést v sobě dál, asi by byl v novém týmu nepoužitelný. Do Písku se rád vracím ale moje práce je teď ve Slavii," popsal své dojmy z duelu v Písku Ondřej Václavek.
Jako vedoucí družstva přijela do Písku se slávistickým týmem i Šárka Raisová, která v předchozí sezoně dělala v Písku Ondřeji Václavkovi asistentku.
Oba mohli po výhře svého týmu odjíždět z jihu Čech spokojeni.
To už se nedá říct o Václavkovu následovníkovi u píseckého kormidla. Ten opouštěl v sobotu večer Obloukovou halu zklamaný.
V neděli těsně před obědem už měl ale Vladislav Jordák podstatně lepší náladu. S Michalovcemi sehrály jeho svěřenkyně vyrovnané utkání.
„Za největší pozitivum považuji to, že holky po Slavii vycítily, že jsem opravdu naštvaný. Asi jim došlo, že takhle to skutečně dál nejde. Není možné hrát jenom jeden poločas a ten druhý prohrávat o patnáct. Proto jsem byl rozezlený, a holky si snad uvědomily, že takto nemohou interligu hrát. Z toho pak rezultovalo zlepšení proti Michalovcím," zhodnotil víkend písecký kouč Vladislav Jordák.

Sokol Písek – Slavia Praha 17:34 (12:17)

Nejvíce branek: Boorová 5/1, Součková 4, Benešová 3 – Galušková 8/2, Pokorná 7/3, Novotná A. 4. Sedmimetrové hody: 3/1 – 6/5. Vyloučení: 2 – 2. Rozhodčí: Pavel Blanar, Michael Haramul. Diváci: 150.
Vladislav Jordák (trenér Písku):
„Je to jednoduché, v prvním poločase jsme hráli vyrovnaný zápas, protože jsme dávali góly. My většinu zápasů prohráváme, protože neproměňujeme šance, a tak tomu bylo i ve druhém poločase. Co můžeme chtít, když za dvacet minut dáme jen jednu jedinou branku. Takhle se prostě nedá hrát. Zvlášť když hrajeme proti Slavii, která má perfektně nacvičený přechod do protiútoku."
Richard Řezáč (trenér Slavie Praha):
„Dokud měl Písek v první půli sílu, byl podle očekávání nebezpečný. Pak ale začaly domácí hráčky kupit chyby, my jsme toho využili ke vstřelení lehkých gólů, a to myslím rozhodlo. V první půli jsme také udělali dvanáct technických chyb, což by se nám nemělo stávat, po přestávce jsme se ale zlepšili."

Sokol Písek – Michalovce 19:22 (11:10)

Nejvíce branek: Kubišová 8/3, Königová 4, Boorová 2 – Chernová 4, Holešová 4, Wolingerová 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3. Vyloučení: 7 – 4. Rozhodčí: Jiří Špunar a David Šlezingr. Diváci: 80.
Vladislav Jordák (trenér Písku): „Měl jsem obavy, jestli hráčky zápas zvládnou především fyzicky. I na soupeřkách ale byla vidět únava. Chci však říct, že holky předvedly to, na co mají, hrály opravdu dobře v obraně, a za dnešní výkon si zaslouží pochvalu. Všechny hráčky dřely naplno a dobrý výsledek si opravdu zasloužily. Už jsme ho potřebovali."
František Urban (trenér Iuventa Michalovce): „Na naší hře se podepsal předchozí těžký zápas v Mostě a následné náročné cestování do Písku. Proto jsem chtěl dát víc prostoru hráčkám, které nehrají tolik. Věřil jsem, že chytnou šanci za pačesy, bohužel jsem se ale mýlil. Naše hráčky byly pasivní a při překonávání domácí obrany jim chyběla větší kreativita. Přesto jsme nakonec uhráli povinné vítězství."