Protože byl počátek zimy chudý na sníh, tak byl letos prvním závodem ČP biatlonového žactva. Biatlonový areál v Jablonci hostil 222 žákyň a žáků z celé republiky. Závodili žáci kategorie B (ročníky 2003 a 2004) a kategorie C (ročníky 2001 a 2002). Obě kategorie střílí ze vzduchovky na 10 metrů, žáci B vždy dvě střelecké položky, žactvu C podle nových pravidel při vytrvalostním závodě přibyla třetí střelecká položka.

V sobotu byl na programu rychlostní závod, kdy se za netrefený terč jede trestné kolo, v neděli byl závod vytrvalostní, kdy se za netrefenou ránu přičítá k času penalizace 30 vteřin. Vimperský biatlon z Fischer Ski klubu Šumava vyslal do bojů pět žáků. Nejlépe se dařilo Ondrovi Mánkovi, který si již letos přivezl zlatou medaili ze ZODM na Cínovci. Ondřej v sobotu ani jednou neminul a tak si z rychlostního závodu na 4 km odváží své letošní první pohárové zlato.

V neděli se jel vytrvalostní závod na 6 km se třemi střelbami. Ondra v první položce jednou minul, pak už střílel za nula. Ovšem biatlonová konkurence především z Jablonce, Nového Města na Moravě a Letohradu je neúprosná, a tak i při výborném běhu jedna netrefená rána znamenala pro Ondru druhé místo.

Další umístění vimperských závodníků – Žáci C: Jonáš Nárovec 54. a 46. místo. Žákyně C. Denisa Nováková 27. a 18., Johanka Benešová 43. a 36. Žákyně B: Lucie Eignerová 40. a 43. místo.