Ondra je prvním rokem starší dorostenec, to znamená, že již absolvuje závody s malorážkou na zádech, zkrátka již velký biatlon. Malorážku však není jednoduché na Vimpersku trénovat, není zde adekvátní střelnice, a tak musí jezdit trénovat se svým otcem Jiřím prakticky po celé republice. „Oproti soupeřům má z důvodu nedostatku tréninku Ondra pomalejší střelbu, ale vše nahrazuje přesností a rychlostí na trati,“ doplňuje Jiří Mánek.

První seriál Českého poháru se konal v Novém Městě na Moravě. Zde Ondřej získal jeden bronz a při druhém závodě mu úplně nevyšla střelba, a tak skončil devátý jen s těsnými ztrátami za závodníky, kteří skončili před ním. „V Jablonci to byla paráda. V sobotním sprintu minul terč jednou vleže a jednou ve stoje. Dvě trestná kola ho však neodsunula dále než pro bramborovou medaili, když za třetím místem zaostal jen o tři vteřiny. Vše si vynahradil v nedělním sprintu, když ve dvou položkách neminul ani jednou a to znamenalo, že za sebou nechal úplně všechny a zvítězil,“ pochválil svého syna Jiří Mánek.

Ondřej je po čtyřech závodech zatím na třetí příčce celkového pořadí Českého poháru, který pokračuje na začátku února v Harrachově.