Odznak všestrannosti pro žáky z Národky

Prachatice – Městský stadion byl dějištěm okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, kde v soutěži družstev závodily 6. a 7. třídy žáků základních škol a příslušné ročníky víceletých gymnázií.

31.5.2012

Leh - sedy dávaly zabrat.Foto: Deník/Vladimír Klíma

Soutěž zaštiťují olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle a soutěží se v opravdu rozmanitých disciplínách. Je zde zařazen sprint na 60 metrů, skok daleký, od medicimbalem přes hlavu, skákání přes švihadlo, trojskok z místa, leh – sedy a driblink s basketbalovým míčem. Ve školním družstvu mohou být zařazeni čtyři chlapci a čtyři děvčata, ale do družstva se počítají tři nejlepší individuální výkony obou kategorií.

Celkovým vítězem v kategorii družstev se stala ZŠ Národní Prachatice A, která nasbírala 24339 bodů. Druhé místo patřilo ZŠ Netolice se 23605 body a třetí příčka ZŠ Národní Prachatice B, která nasbírala 20683 bodů.

Mezi děvčaty nasbírala nejvíce bodů Kristína Fajtlová z Gymnázia Prachatice, a to 3857. Mezi chlapci pak nasbíral nejvíce bodů, a to 5016, Josef Šandera ze ZŠ Národní Prachatice.

Za zmínku určitě stojí i nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách. Ve sprintu na 60 metrů byl mezi chlapci nejrychlejší J. Šandera v čase 7,4, za což získal 1050 bodů. Mezi děvčaty byla nejrychlejší Radana Černá  z Národní Prachatice v čase 8,8 (770 bodů).

Skok daleký mezi chlapci vyhrál Josef Hrbek z Netolic výkonem 533 centimetrů (797 bodů), který byl v celkovém pořadí chlapců druhý. Mezi děvčaty vyhrála Kristína Fajtlová výkonem 395 centimetrů (546 bodů).

Medicimbalem hodil nejdál, a to 13,70 metru, Josef Šandera (723), mezi děvčaty Kateřina Žurková z Netolic 9,00 metrů (410).

Nejvíce přeskoků přes švihadlo udělal v daném časovém limitu Martin Juroš z Národní Prachatice, a to 221 (646). Mezi děvčaty tuto disciplínu vyhrála Anna Pavličová z Gymnázia Prachatice se 188 přeskoky (536).

Trojskok z místa se stal mezi chlapci kořistí Josefa Sigmunda  z Netolic, který dosáhl výkonu 7,45 metru (817). Mezi děvčaty vyhrála výkonem 6,40 (656) Kristína Fajtlová.

Další disciplínou byly leh – sedy. Mezi chlapci jich v daném časovém limitu udělal nejvíce Martin Juroš. Vyhrál výkonem 87 leh – sedů (780 bodů). Mezi děvčaty vyhrála výkonem 78 (690) Lucie Smíšková z Národní Prachatice.

Poslední disciplínou soutěže byl driblink s basketbalovým míčem se střídáním pravé a levé ruky na časový limit. U chlapců oddribloval největší vzdálenost, a to 330 metrů (885 bodů), celkový vítěz Josef Šandera. Mezi děvčaty vyhrála s 318 metry (835 bodů) Kristína Fajtlová.

Autor: Vladimír Klíma

31.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Porota vybere tři nejlepší domácí vánoční ořechy

Vimperské gymnastky na závodech v Českých Budějovicích.

Gymnastky zakončili soutěžní sezonu

Adventní nálada ovanula knihovnu

Prachatice - Oddělení pro děti a mládež si pro své dětské návštěvníky připravilo adventní odpoledne spojené s tvůrčími dílnami.

Při nehodě se těžce zranil řidič

Vodňany – Nákladní automobil se ve čtvrtek před 16. hodinou čelně střetl s osobákem na obchvatu Vodňan.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

České Budějovice - Ve čtvrtek 7. prosince zemřel akademický malíř, grafik a restaurátor Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie (AJG), který působil ve vedení instituce v letech 1970 až 1986.

Tipsport vede na skóre

Vimperk - Místní liga sálového fotbalu pokračovala druhým kolem. Po něm stále zůstávají bez porážky ještě tři týmy, a to Tipsport, Čkyně a prachatický FC Norton.