Sobota patřila dvěma turnajům ve dvouhře. V tom prvním se představili muži, kteří nejsou registrováni v soutěžích České asociace stolního tenisu, ale do bojů mohlo zasáhnout i něžné pohlaví. Ve druhém turnaji se pak představili hráči a hráčky z dlouhodobých soutěží Okresního přeboru druhého a třetího stupně na Prachaticku.

Hlavní kategorie neregistrovaných mužů začala v osmi skupinách systémem každý s každým. Podle pořadí ve skupinách se pak hráči rozdělili do dalších skupin, tentokrát po čtyřech a znovu se hrálo každý s každým. Výsledky těchto meziskupin již všechny hráče rozdělily do závěrečných soubojů o konečné umístění v turnaji. Celkově se představilo 52 hráčů, což byl opět posun oproti minulému ročníku.

Do čela základních skupin byli nasazeni nejúspěšnější hráči z loňského ročníku. Ne vždy však bylo jednoduché své postavení potvrdit, bylo znát, že i ostatní vzali přípravu na turnaj zodpovědně a k vidění byly velice dobré zápasy.

Ve čtyřčlenných meziskupinách se utkali hráči na stejných místech ve skupinách základních a byl z toho boj prakticky o každý míček. Po skončení meziskupin se již hrálo o konečné umístění v celém turnaji. Nakonec se z vítězství radoval Václav Pavlištík, který si titul v této kategorii vybojoval již podruhé. Ve finále porazil 3:0 nadějného Jakuba Dejmka z Lipovic, který se musel do finálového souboje prokousat přes několik hodně náročných soubojů. Místo třetí si pak vybojoval Miroslav Půbal za Šumavských Hoštic. „Těžké vítězství je to vždycky. Jsem docela utahaný, ale vyšlo to. Znovu tady byla super atmosféra, pořadatelé to opět připravili výborně a za rok určitě přijedu znovu,“ hodnotil jubilejní turnaj Václav Pavlištík, vítěz soutěže neregistrovaných.

Paralelně s tímto kláním se na dalších stolech v sobotu hrál turnaj registrovaných hráčů a hráček ze soutěží OP II a OP III. Začínalo se ve čtyřech osmičlenných skupinách systémem každý s každým, odkud se postupovalo do vyřazovacích bojů. Vždy nejlepší čtyři hráči ve skupinách postupovali do vyřazovacích bojů o nejlepší šestnáctku, ostatní do soutěže útěchy. Tu nakonec vyhrál Jaroslav Jiráň z SPV Strunkovice nad Blanicí a druhý skončil Jakub Prihara z Libína Prachatice. O třetí místo se podělili Josef Gruber (Libín) a Tomáš Havel (Netolice).

Soutěž o prvenství byla hodně dlouhá a vyrovnaná. Nakonec se radovali hráči ze Lhenic. Finále se stalo soubojem Františka Traxlera s Václavem Hůrským. Výhru nakonec slavil prvně jmenovaný po výhře 3:1. A aby toho nebylo málo, také třetí místo putovalo do Lhenic, když Aneta Dubravcová porazila Petra Grubera z prachatického Libína. „Bylo to hodně těžké, ale měl jsem štěstíčko, a tak to nakonec vyšlo,“ hodnotil svůj výkon vítězný František Traxler. „Zápasů bylo dneska akorát, docela jsem si zahrál. Když jsem viděl soupeře, ani jsem vítězství nečekal. Nejtěžší bylo asi finále s Vaškem Hůrským. Ale složité byly všechny zápasy, v tom posledním však šlo o nejvíc. Těžší to bylo o to, že jsme kamarádi a herně se dobře známe,“ doplnil vítěz turnaje s tím, že příští rok rád přijede vítězství v turnaji obhajovat.
„Skoro devadesát lidí v sobotu je opět novým rekordem a jakýmsi poděkováním hráčů nám pořadatelům. Ale je to také pro nás určitý závazek, že našemu projektu lidé věří a fandí mu. Zkrátka musíme další ročník připravit na minimálně takové úrovni jako ten letošní jubilejní,“ shrnul víkendové klání Miloslav Jírovec z pořadatelského týmu s tím, že příprava na jedenáctý ročník startuje prakticky hned po skončení toho víkendového.

Sobotní výsledky:

Neregistrovaní: 1. Václav Pavlištík, 2. Jakub Dejmek, 3. Miroslav Půbal, 4. Jiří Dejmek, 5. Antonín Mráz, 6. Oldřich Soumar, 7. Josef Vincík, 8. Karel Škola.
Registrovaní OPII a OPIII: 1. František Traxler, 2. Václav Hůrský, 3. Aneta Dubravcová, 4. Petr Gruber, 5. – 8. Vavřinec Skýpala, Radek Sivera st., Martin Kudrle a Petr Hodina.