Obhájit prvenství v loňském prvním ročníku McDonald’s Winter Cup se nepovedlo dvanáctiletému Honzovi Svobodovi, který na Lipno dorazil až z Roztoků u Prahy. Loni vyhrál rodinnou kategorii s tátou Petrem, když měli celkově nejrychlejší čas. „Kvalita sněhu byla horší než loni, v noci pršelo i sněžilo, takže to bylo dost měkké, na druhou stranu to nebylo ledovaté, takže se i tak jelo dobře,“ popsal po vyhlášení výsledků. Letos skončil druhý v kategorii Chyť si lišáka Foxe, kdy je cílem co nejvíce se přiblížit času, za který slalom zvládl maskot skiareálu, a v rodinném závodě skončil s tátou třetí. Vyhrál dva skipasy a vstup na Stezku korunami stromů.

Zlato v rodinné soutěži a hlavní cenu, víkendový pobyt v apartmánu Loděnice Lipno, vyhráli Tomáš a Lukáš Vongrejovi. „Jelikož jsme místní, výhru bychom rádi věnovali někomu, komu tím nejvíc prospějeme,“ svěřil se tatínek Lukáš. „Oba tu trénujeme i závodíme, syn je opravdový závodník, já jsem spíš hobík. Tomáš je členem Skiclubu Lipno.“

Zkusit si sjet měřený slalom na sjezdovce nad restaurací Yetti můžou od neděle všichni lyžaři.

LIPNO BEZ BARIÉR

Sobota na Lipně se nesla i ve znamení lyžování handicapovaných sportovců, kteří si mohli v půjčovně Intersport rent půjčit veškeré vybavení zdarma a vyzkoušet si tak jízdu třeba na monoski. Další příležitost budou mít první únorový den. Na Kramolíně se koná i organizovaný Den s handicapem, ten je naplánovaný na 7. března.

Výsledky poháru:

Muži: 1. Lukáš Vongrej, 2. Petr Suchánek, 3. Roman Omelka

Ženy: 1. Eva Matoušková, 2. Denisa Svobodová, 3. Lucie Svobodová

Rodinný závod: Tomáš a Lukáš Vongrejovi, 2. Karolína a Petra Lojkových, Jan a Petr Svobodovi

Chyť si lišáka Foxe: 1. Tomáš Vongrej, 2. Petr Svoboda, 3. Lukáš Jílek