V sobotu od 10 hodin jsou na pořadu dětské závody a ve 12 hodin startuje běh volnou technikou na 23 a 46 km. V neděli se v 10 hodin vydají do bílé stopy klasici na 22 a 45 km. Start a cíl je po oba dny na louce za mostem směrem na Horskou Kvildu, kde bude také zázemí závodu, mazací servis lyží, vyhřívaná převlékárna i bohaté občerstvení. Nebude chybět ani pestrý doprovodný program, hudební vystoupení, soutěže pro děti i dospělé a prezentace partnerů seriálu Stopa pro život 2018.

V současné době evidují pořadatelé z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk přes osm stovek přihlášených. Toto číslo však není zdaleka konečné. Loňského 32. ročníku se zúčastnila více než tisícovka lyžařů z 15 zemí světa. Pořadatelé ze Ski klubu Šumava zvou na vrchol šumavské lyžařské sezony širokou veřejnost.

V souvislosti s konáním 33. ročníku Šumavského Ski maratonu na Kvildě upozorňují pořadatelé všechny motoristy, kteří se budou v sobotu a v neděli pohybovat na vozovkách v okolí Kvildy, Modravy, Filipovy Huti a Horské Kvildy, že trať závodu po oba dny v několika místech kříží vozovku. Provoz v těchto místech budou usměrňovat pořadatelé. Proto je třeba, aby motoristé dbali jejich pokynů, aby nedošlo ke střetu a zranění. Opatření se týká soboty v čase od 12 do 16 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin.

Jaroslav Pomezný