Z důvodu rekonstrukce hřiště ve Zdíkově se stalo hřiště v Čábuzích pro tým Jimil Zdíkov přechodným domovem, ale domácí zde své soupeře vůbec nešetří. Tentokrát se o tom přesvědčilo béčko Horažďovic.

Zdíkovští do přeboru postoupili po minulé sezoně z okresní soutěže a na jaře si vedli velice dobře. V desetičlenné tabulce byli po jedenácti odehraných zápasech jarní části na výborném pátém místě a prakticky tabulku bodově dělili: 1. ČZ Strakonice A 20 bodů, 2. NK Mladějovice A 18, 3. Radomyšl A 18, 4. Radomyšl B 14, 5. Jimil Zdíkov 12, 6. Horažďovice B 8, 7. Katovice A 7, 8. Fezko Strakonice 6, 9. ČZ Strakonice B 4, 10. NK Čáp 1.

„V Horažďovicích jsme hráli oslabeni o dva hráče základního kádru a prohráli jsme tam 2:3. Doma jim to chceme oplatit,“ neskrýval chuť po vítězství šéf zdíkovského klubu Jiří Pešek starší.

A hned úvod utkání jasně nasvědčoval, že půjdou domácí za vítězstvím. Domácí dvojice Jiří Pešek ml. – Michal Sládek své soupeře přehrála 2:0. „A to byla jejich lepší dvojka. Je to výborná výhra,“ pochvaloval si J. Pešek st. Do druhého utkání dvojic na domácí straně nastoupili Jiří Pešek st s Jindřichem Sládkem. První set vyhráli, ve druhém se jim vůbec nedařilo a odešli vysoko poraženi. Do rozhodujícího třetího setu se vedle J. Peška postavil střídající Michal Šíp a domácí dvojice vyhrála v nervydrásající koncovce třetí sadu 10:9. Jimil Zdíkov šel tedy do vedení 2:0.

Vše mohlo rozhodnout již utkání trojic. Na domácí straně nastoupilo mládí ve složení J. Pešek ml. – M. Šíp – R. Podskalský. Domácí hráči pokračovali v nastoupeném trendu celého utkání a připsali si výhru 2:0. „Kluci hráli výborně, nebylo třeba do sestavy vůbec zasahovat. Třetím bodem jsme si zajistili výhru,“ komentoval vítězství ve třetím duelu J. Pešek st.

Závěrečné zápasy dvojic již nic na vítězství domácích nemohly změnit. Možná i pod tímto dojmem domácí trochu polevili. Do čtvrtého zápasu nastoupili znovu J. Pešek ml. a M. Sládek, ale tentokrát svým soupeřům podlehli 1:2. M. Šíp s J. Sládkem pak v posledním duelu prohráli 0:2. Na celkovém vítězství týmu Jimil Zdíkov to však již nic nezměnilo a bodový náskok právě na béčko Horažďovic se ještě navýšil.