Soutěže na Strakonicku jsou rozděleny do dvou stupňů, okresní přebor čítá deset týmů a okresní soutěž dvě skupiny po deseti týmech. "Hraje se systémem dvoukolově každý s každým na jaře a na podzim," doplnil spoluzakladatel zdíkovského klubu a šéf B týmu v okresní soutěži Jiří Pešek.

Sice jsou soutěže pojmenovány jako přebor a soutěž, ale je třeba říci, že úroveň je zde skvělá. Tomu pomáhají i hráči z vyšších soutěží, kteří zde hrají. "Tyto soutěže nejsou oficiálně pod svazem nohejbalu a jelikož se hraje v týdnu, kdy se nehrají ligové soutěže, tak si sem chodí zahrát i hráči z Radomyšle a ze strakonické Habeše. Některé zápasy jsou opravdu hodně kvalitní," doplnil vedoucí a hráč prvího zdíkovského týmu, který hraje přebor, Jiří Pešek mladší.

Zdíkovští nohejbalisté mají za sebou výbornou sezonu.Zdíkovští nohejbalisté mají za sebou výbornou sezonu.Zdroj: Zdeněk FormánekV okresním přeboru doplňují celky ze Strakonicka týmy Zdíkova, Milína a Písku. "Skončili jsme třetí, což je určitě skvělý výsledek," hodnotil sezonu Jiří Pešek mladší a doplnil: "Měli jsme bilanci dvanácti výher a šesti porážek. Vyhrál Písek před Vodňany."

O tom, že se ve Zdíkově hraje dobrý nohejbal, svědčí i to, že si výkonů Jiřího Peška a Michal Šípa všimli v ligové Habeši Strakonice. "Je pravda, že nás zvali, abychom si s nimi přijeli sem tam zatrénovat," dodal s úsměvem vedoucí týmu.

Zdíkovské béčko hrálo v okresní soutěži a také si vedlo skvěle. Nakonec z toho bylo výborné druhé místo. "Měli jsme bilanci čtrnácti výher a čtyř nerozhodných výsledků. V soutěži se hraje šest zápasů, takže mohou být i remízy. V přeboru se hraje na pět zápasů," uvedl k umístění béčka Jiří Pešek a doplnil: "Měli jsme naprosto stejnou bilanci jako béčko strakonické Habeše, která vyhrála na skóre. Ale i kdybychom to vyhráli, tak bychom do přeboru nepostupovali.

Domácí zápasy hrají Zdíkovští z valné většiny na antukovém kurtu na sídlišti. "Pouze když nepřeje počasí, hrajeme ve školní tělocvičně. Letos nám ještě v létě venkovní kurt vzala voda a museli jsme ho dělat znovu," doplnil Jiří Pešek.

Nohejbalový turnaj ve Zdíkově 2023.
Turnaj nohejbalových trojic ve Zdíkově vyhrál tým Kraselova

Zdíkovští nohejbalisté každý rok pořádají skvělý turnaj trojic. Ten se koná vždy poslední sobotu v lednu a ani tentokrát tomu nebude jinak. "Turnaj připravujeme na sobotu 27. ledna a znovu se představí plno skvělých hráčů. Jezdí sem i bývalí mistři světa či prvoligoví hráči. Určitě se bude znovu na co dívat," připomněl tradiční turnaj ve Zdíkově Jiří Pešek.