Netolice – Modřany 3:1 (-25, 12, 20, 26)

Dopolední duel začal pořádnou bitvou o každý míč. Až do stavu 8:7 se týmy střídaly o vedení. Po prvním technickém čase začali domácí přidávat body a utekli soupeři na 17:12. Modřany snížily na rozdíl jediného bodu, ale Netoličtí si stále udržovali vedení. Koncovka setu se jim však nepovedla a první set získali hosté.

Do druhého setu domácí vlétli jako uragán a přidávali bodík za bodíkem. Výsledek 25:12 vypovídá o všem. Třetí set nakonec také patřil domácím, i když byl o něco vyrovnanější než ten předchozí. Čtvrtá sada byla důležitá pro celou tabulku. Pokud ji domácí zvládnou, mohou být krůček od záchrany. Diváky zaplněná hala viděla neskutečné drama, tentokrát se šťastným koncem pro domácí, kteří brali tři body a soupeře přeskočili v tabulce.

Netolice – Modřany 3:0 (22, 18, 16)

Do odpoledního zápasu vyrazili domácí s tím, že pokud vyhrají za tři body, mohou poskočit až na osmé místo. Úvod utkání přinesl znovu vyrovnanou hru s množstvím obětavých zákroků a soubojů na síti. Nakonec set vyhráli domácí a soupeř se dostával do kolen. Další dvě sady již byly jasnou záležitostí Netolických. Za bouřlivého povzbuzování fanoušků neustále navyšovali své vedení a brali další tři body.

Ostatní zápasy:

Chabařovice – Domažlice 3:2 a 0:3, Česká Lípa – Příbram B 0:3 a 3:0, Plzeň – Praha 3:1 a 3:1, Karlovarsko B – Jirkov 1:3 a 1:3.

Poslední Modřany (38 bodů) sestupují. Předposlední Praga (41) by měla jít do baráže. Osmé Netolice (43) by se baráži měly vyhnout, i kdyby do ní šel nejhorší tým na 8. místě, jelikož na osmém místě je na tom ve skupině C se 40 body hůře Nový Jičín.