Zúročili tak nejen tvrdou fyzickou přípravu, ale i tu herní, završenou předminulý víkend na turnaji v Salzburgu. Ze Znojma si tak z druholigové konkurence Netoličtí neodváží jen pohár za první místo, ale hlavně důležitou týmovou souhru. To vše se hráči pokusí prodat hned tuto sobotu v prvním domácím zápase letošní sezony proti družstvu volejbalového oddílu Jirkov – Ervěnice.

Úvodní zápas znojemského turnaje se Netolickým nepovedl, dvě hodiny v autě a krátké rozcvičení si přinesly svou daň. V prvním zápase ve skupině je druholigový VK Litovel přehrál a zvítězil. Pomohl mu k tomu i například bývalý hráč českobudějovického Jihostroje Čestmír Černý. Následné dva zápasy ve skupině s oddíly Moravská Slavia Brno a Přírodní vědy Praha hráči z Netolic vyhráli.

Následný pavouk přiřkl Netolickým do čtvrtfinále druholigové družstvo Ostravy, nad kterým po tvrdém boji vyhráli. Semifinálový zápas proti druholigovým Hroticím soupeři příliš nevyšel, a tak Netoličtí postoupili bez větších problémů do finále. Papírově zde měli opět narazit na druholigový Litovel, ale ten v rozhodujícím setu semifinálového duelu zaváhal a jako druhé tak do finále postoupilo družstvo Žabovřesky Brno.

Finálový zápas byl, tak jak to má být, plný emocí. Po prvním vyhraném setu byli Netoličtí blíže k vítězství, ale Žabovřesky se nevzdaly. V rozhodujícím setu se tak hrálo opravdu o každý balón na obou stranách. V posledních minutách se díky smečím netolického Davida Třísky stav otočil ve prospěch týmu z Prachaticka a bylo co oslavovat. Oddíl volejbalu při TJ Netolice Baník 1892 si tak odvezl svou první výhru z tohoto prestižního turnaje. Sladkou tečkou za vítězstvím bylo i vyhlášení netolického smečaře Davida Třísky jako nejlepšího hráče turnaje.

Výhrou ve Znojmě si Netoličtí potvrdili svou připravenost na následující sezonu. Ještě jednou tak zvou všechny fanoušky na sobotní dvojutkání do netolické haly. První bude tradičně od 10.00 a druhý od 14.00 hodin. Oddíl Jirkov – Ervěnice spadl loni z první ligy, a tak si určitě bude chtít spravit chuť zpátky v druhé lize.

František Reindl