Z palubovky pražského družstva Volejbal Modřany přivezli čtyři body. První zápas probíhal celkem hladce až na malé zaváhání v koncovce třetího setu. Na rozdíl od odpoledního duelu, kde se bodový krajíc lámal mezi obě družstva. Rozhodnout musel až pátý set, jehož koncovku lépe zvládli domácí.

Ze zápasu se pro nemoc dopředu omluvil jak smečař Tomáš Bartoš, tak univerzál Jakub Škoda, kterého plnohodnotně nahradil ze zálohy přivolaný Luděk Filip. Při hodnocení jednotlivých výkonů hráčů netolického celku by tentokrát byl na prvním místě Zbyněk Baron, který na svém postu libera tentokrát doslova exceloval.

Modřany – Netolice 1:3 (11:25, 23:25, 27:25, 17:25). V prvním setu Netoličtí domácí tým doslova přejeli a byl tak trochu o podání dvou hráčů. Tím prvním byl Lukáš Holeček, který nastoupil za stavu 2:2 (eso na 2:7) a odešel až za stavu 2:8. Tím druhým byl Jan Suchý, který přišel na podání již za stavu 9:11, (esa 9:14 a 9:20), ale po jeho odchodu byl set již téměř ukončen (9:22).

Nástup do druhého setu se hostům již nevydařil a tak Modřany tahaly za delší konec (13:9). K vyrovnání došlo za stavu 15:15, ale domácí stále tlačili na pilu, a tak si Netolice vybraly svůj druhý oddechový čas (20:19). Následovalo několik volejbalových parádiček: nejprve Jan Suchý sehrál s Davidem Třískou útok pipem (20:20), následně si s pražským trojblokem na smeči poradil Jaroslav Žáček (20:22) a středem sítě vše završil Lukáš Holeček (21:24).

Třetí set byl od svého začátku vyrovnanou záležitostí (8:8), kdy se obě družstva přetahovala o vedení (16:14). Netolice neustály tlak domácích a hru zastavil až jejich oddechový čas (20:15). Hosté získali servis (21:17) a na posílení bloku přišel na hřiště František Reindl. Nejprve použil modřanský blok a následně svým jedno blokem přidal již na 22:22. A když Zbyněk Baron v koncovce zachránil míč, který netoličtí proměnili na 24:25, vybrali si hosté svou krizi a set nešťastně prohráli.

Čtvrtý set však již byl opět pod jejich taktovkou (8:11) a v poli opět kraloval Zbyněk Baron, který si dokonce připsal svůj přímý bod umístěným balonem na zadní lajnu (10:17). Pro rozjeté Netolice již nebyl problém set dovést do vítězného konce.

Modřany – Netolice 3:2 (23:25, 25:12, 17:25, 25:22, 15:13). Vstup do prvního odpoledního setu se vydařil lépe hostům, kdy svým podáním potrápil Modřany Jan Kalina a to z 3:3 až ke svému esu na 3:7. K udržení potřebného náskoku přispělo v průběhu setu celé mužstvo: Ondřej Mach smečí na 12:15, Jaroslav Matys z druhé přes (14:17) nebo Jan Kalina blokem na již 17:21. Hosté vstoupili do koncovky za stavu 20:24 a ztráta koncentrace je málem stále tento set (oddechový čas 23:24), ale nakonec vše zachránil svou smečí Luděk Filip.

Ale tato započatá krize přešla i do druhého setu (11:5), kde se hosté topili hlouběji (16:9) a hlouběji (23:10). Nezbývalo než vystřídat a trochu zahýbat se sestavou a vše začalo opět fungovat. Po vyrovnaném začátku (9:9) začali Netoličtí pomalu, ale jistě navyšovat svůj náskok, například smečí Ondřeje Macha na 13:18. Následné navýšení na 14:20 již domácí neunesli a set téměř odevzdali.

I Modřany vystřídaly a na jejich novou sestavu hosté nemohli najít recept (18:13) a celý set stáli pouze ve stínu domácího celku (23:19).

Rozhodnout tedy musel až pátý set, ve kterém si nejprve oddechové časy vybrali hosté (6:4 a 9:5) a následně i domácí (11:9 a 14:13). Modřany ve své hale již Netolice k vyrovnání setu nepustily a po právu si tak připsaly alespoň dva body.

Svým domácím fanouškům se netoličtí volejbalisté představí již tuto sobotu, kdy budou hostit aktuálně první tým průběžného pořadí Domažlice. Oba zápasy začínají v již tradičních časech a to od 10.00 a odpolední pak od 14.00.

1. Domažlice 9 2 0 3 36:16 31
2. Česká Lípa 8 2 1 3 35:20 29
3. Netolice 7 2 2 3 32:23 27
4. Praga Praha 7 1 3 3 32:24 26
5. Modřany 4 3 2 5 28:31 20
6. Slavia Plzeň 5 2 0 7 27:28 19
7. Chabařovice 4 2 3 5 26:31 19
8. Jirkov – Ervěnice 4 1 1 8 21:32 15