Netoličtí volejbalisté uhájili stříbrný post ve druhé lize

Praha, Netolice – Doposud nejúspěšnější volejbalovou sezonu ve druhé lize ukončili netoličtí volejbalisté výhrou na palubovce TJ Praga Praha.

24.3.2015

Netoličtí si dokráčeli pro druhé místo.Foto: Deník/Vladimír Klíma

I přes porážku v ranním velmi vyrovnaném zápase si z odpoledního zápasu odvezli výhru a ziskem dvou bodů si tak pojistili své konečné druhé místo. Přitom výhled na tento finálový duel nebyl příliš pozitivní, pro zranění se omluvil František Reindl, omluven byl i Petr Šanda a nakonec na lavičku neusedl ani Roman Vácha. Do poslední chvíle nebylo ani jasné, zda Lukáš Holeček již bude schopen plně zatížit svůj téměř vyléčený kotník. Při pátečním tréninku však ukázal, že vše vypadá již v pořádku, a tak Netolice odjížděly do Prahy s blokařskou dvojicí Lukáš Holeček a Jakub Škoda. Na postu libera nastoupil Jaroslav Žáček a zacelil tak poslední trhlinu v sestavě netolického družstva.

Praga – Netolice 3:1 (27:25, 17:25, 25:18, 26:24). Již první set ukázal, že půjde o velice vyrovnaný volejbalový duel, ve kterém se budou obě družstva přetahovat o vedení. Na 6:5 snižoval Ondřej Mach, když doslova procedil svou smeč skrz blok, Jan Suchý srovnával stav setu svým jednoblokem (14:14) a Jaroslav Žáček útokem ze zadní zóny navýšil slibný náskok Netolic již na 20:17. Chybička na straně rozhodčích rozhodila hosty a domácí začali rychle stahovat (23:23) a po dalším zaváhání Netolic si nakonec i tento set berou. Vydařený vstup netolického družstva do druhého setu zařídil svým dělovým servisem David Tříska (1:7), který se svým již druhým esem vrátil na podání již za stavu 12:17. A když v závěru setu ten samý hráč na bloku s Jakubem Škodou zastavuje domácí útok ze zadní zóny (17:23), je o výsledku setu již rozhodnuto. Ve třetím setu oplácí Pragovka hostům stejnou mincí (9:2) a tak trenér Netolic posílá za stavu 17:11 na hřiště Jaroslava Matyse. Celé družstvo ožilo, ale na obrat setu to nestačilo. Pozitivní naladění netolického družstva do dalšího setu hasí svým servisem hned v úvodu bývalý extraligový nahrávač Luboš Novák (4:0). Trápení Netolic nebere konce (16:8), nové světlo přináší na hřiště až svou smečí Tomáš Bartoš (19:13). Pozadu nezůstal ani Zbyněk Baron, který na postu libera vybral během jedné výměny dvě tvrdé smeče hostů a David Tříska tak mohl snížit náskok hostů již na pouhé tři body (19:16). Do koncovky setu vstoupili domácí s náskokem 24:19, ale Netolice zabojovaly. Nejprve přidal dva body Tomáš Bartoš (jednoblokem a pak smečí), dvojblok Jaroslav Žáček a Jakub Škoda další a Lukáš Holeček to korunoval svým esem na 24:24. Poslední dvě dramatické výměny však patřily domácím a bylo dobojováno.

Praga – Netolice 2:3 (17:25, 25:18, 28:26, 19:25, 12:15). Odpolední zápas připravil stejně pohledný volejbal. Vyrovnaná úvodní část (11:11) a pak začíná bod po bodu ztrácet Praga. Posledním hřebíkem je špatný příjem domácích ze servisu Jana Suchého, který hned z první zabíjí nekompromisní smečí David Tříska (15:23) a celý set uzavřel Lukáš Holeček jednoblokem. Ve druhém setu Netoličtí až příliš riskovali servis (šest zkažených), v úvodu ještě vedli (8:13), ale domácí vyrovnali na 16:16 a hostům se rázem přestalo dařit, až tento set ztrácejí úplně. Třetí set rozjeli lépe domácí (8:4), ale Tomáš Bartoš i Jan Suchý přidali svým servisem každý po čtyřech bodech a stav se otočil (12:16). Praga však srovnala (18:18) a obě družstva začínají opět od nuly. Rozjezd domácích zastavil Ondřej Mach zkráceným míčem (20:19) a David Tříska smečí srovnal na 21:21. Obě družstva se pak přetahovala o každý míč až do stavu 26:26, dvě nepřesnosti a domácí mají výhodu jednoho setu. Do čtvrtého setu posílá trenér Netolic Milan Holeček odpočatého Jaroslava Matyse, který na hřiště přinesl jím očekávanou změnu. Hosté tak navyšovali svůj náskok od začátku setu, po smeči Ondřeje Macha (3:7) z téměř palubovky zvednutého balónu Zbyňkem Baronem (9:14) až do koncovky setu kdy o osudu Netolic rozhodl smečí David Tříska již na 18:24. Stav se tedy opět vyrovnal a na řadě byl poslední set celé sezony, do kterého dala obě družstva své maximum. Do půlky setu vyrovnaný duel (7:7) přerušila oběma oddechovými časy Pragovka (8:10 a 11:13). Závěr setu pak patřil netolickým volejbalistům, kteří si poslední hvizd rozhodčích náležitě užili.

Druhé místo oslavilo celé družstvo až společně se svým liberem Romanem Váchou, který si toho dne přivezl z porodnice jejich možného volejbalového nástupce, a tak bylo opravdu co oslavovat. Jako již tradičně každý rok uzavřou netoličtí volejbalisté svou herní sezonu na turnaji se svými přáteli v Husinci.

Ostatní výsledky: Česká Lípa – Jablonec 1:3 a 3:1, Domažlice – Chabařovice 0:3 a 3:2, Plzeň – Sokolov 3:0 a 3:0, Ervěnice – Mladá Boleslav 3:2 a 3:2.

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 17 000 Kč

Účetní materiáloví Účetní materiálová. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání vhodné pro skladové účetní., , Požadavky:, Středoškolské vzdělání s ekonomickým zaměřením, Uživatelská znalost MS Office (EXCEL, WORD), Samostatnost, aktivní přístup, pečlivost, , Náplň práce:, Příjem zboží: vytvoření příjemky, Výdej zboží: vytvoření výdejky, dodacího listu a faktury, Zakládání nových skladových karet, Zajištění skladových zásob dle potřeb výroby: vytvoření objednávek, Komunikace s účetní a vedením firmy, , Nabízíme:, Práce v úspěšné české firmě, Místo výkonu práce: Vimperk, Délka pracovní doby 40 hod/týdně, Pružný začátek a konec pracovní doby, Práce na plný úvazek, Odborné zaškolení ve firemním programu Helios - certifikát, Příjemné pracovní prostředí, Zaměstnanecká sleva na firemní výrobky. Pracoviště: Vavi s.r.o., Pivovarská, č.p. 475, 385 01 Vimperk. Informace: Eva Staňková, +420 724 515 077.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 120 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče Brigádníci na pozici pomocná ošetřovatelská práce pod dohledem. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Žádosti spolu s životopisem zasílat na email:sekretariat@domovseniorupt.cz, Výhody:, Podnikové stravování, Kontakt:, Drahomíra Stauberová, DiS., sekretariát, Bc. Lucie Šnajdrová, vrchrní sestra, tel: 388 316 171, 384 391 744, e-mail: sekretariat@domovseniorupt.cz. Pracoviště: Domov seniorů mistra křišťana, Bavorská, č.p. 936, 383 01 Prachatice. Informace: Drahomíra Stauberová, +420 388 316 171.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 38 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič nákladního automobilu (LKW). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 38000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Rozvíjející se rodinná společnost přijme dva nové spolupracovníky na pozici řidič nákladního automobilu (LKW)., Nabízíme stabilní mzdu 38.000,-Kč/měsíčně , Pracujeme pouze přes týden, víkendy volné. A když se stane, že se nám vrátíte v sobotu dostanete příplatek navíc, Požadujeme:, ŘP skupiny C+E, profesní průkaz, karta řidiče, spolehlivost(především), komunikační dovednosti, zodpovědnost, Nabízíme:, příspěvek na dopravu, služební telefon s neomezeným tarifem, který lze využívat i pro soukromé účely, nástupní bonus 5.000,- Kč hotově, nový vozový park, k dovolené navíc 5 dní, závodní dovolená +- 20.prosince - +- 8.ledna, Motivační bonus, který od nás můžete dostávat po splnění našich požadavků a uplynutí 3 měsíční zkušební doby je ve výši 3.000,- Kč/měsíčně, , Těšíme se na úzkou spolupráci., Více info na tel.: 721 881 684 Holkovič Lukáš. Pracoviště: Lukáš holkovič, 384 27 Vitějovice. Informace: Lukáš Holkovič, +420 721 881 684.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 14 800 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladový manipulant. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14800 kč, mzda max. 16400 kč. Volných pracovních míst: 79. Poznámka: Práce pouze mimo okres Prachatice ( v rámci ČR a SR). Ubytování a dopravu hradí zaměstnavatel (do zaměstnání). Oprávnění na obsluhu vysokozdvižného vozíku výhodou. Cestovní náhrady hrazené zaměstnavatelem. Schůzku domluvit telefonicky předem. Kontaktní osoba: Pavel Nikodem, tel.: +420 602 132 288 (kdykoliv), e-mail: pnikodem@koritensky.cz. Pracoviště: Koritensky a.s., Slunečná, č.p. 1166, 383 01 Prachatice. Informace: Pavel Nikodem, +420 602 132 288.

Šumavský maraton se poběží z Modravy do Kvildy.
4

Lyžaři nakonec poběží jednu trať

Milan Černý ještě v době, kdy působil v Českých Budějovicích.

Na Budějovice vzpomínám jen v dobrém, tvrdí Milan Černý, jenž přiveze Benátky

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 12:03

Cizinci v české fotbalové lize? Už ne jen Slováci

/INFOGRAFIKA/ Malá zeměpisná hádanka: Tušíte, kde se nachází Demokratická republika Kongo? Dovolte malou nápovědu: Je to velký stát mezi jezerem Tanganika a Atlantským oceánem. Pouze tam, u rovníku, žije šimpanz zvaný bonobo. Co se týče počasí, není měsíce, kdy by teplota neatakovala třicítku.

dnes 08:20

Zpěvák Krajčo sháněl páteční přílohu Deníku. Kvůli milovanému Baníku

Velký ohlas vyvolala nejen mezi fotbalovými fanoušky páteční mimořádná příloha Deníku o Baníku Ostrava.

Hokejbalista SK Pedagog Matyáš Malecha má stříbro z mistrovství světa

České Budějovice – Stříbrnou medaili si přivezl z mistrovství světa v hokejbalu hráčů do osmnácti let v kanadském St. Johns útočník SK Pedagog České Budějovice Matyáš Malecha.

Fotbalové prázdniny končí, Dynamo i Táborsko v neděli doma

České Budějovice - Fotbalové prázdniny končí, už v neděli půjdou fanoušci v Č. Budějovicích i v Táboře na úvodní zápasy II. ligy: Dynamo hraje s Třincem, Táborsko s Hradcem (začátky shodně v 17.00).

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.