Domácí tým však plně zúročil své léty nasbírané zkušenosti a oba zápasy bez zaváhání vyhrál. Přes již zmiňovaná zranění a nachlazení bylo jasné, že hráči Netolic nepojedou úplně na plný plyn. Ale ke všemu pak na celý tým doslova „padla deka" a téměř nic nefungovalo. Trápení se základními volejbalovými činnostmi se přelévalo z místa na místo a nebralo konce. Snad každý netolický hráč pak v šatně přiznal, že by tento den nejraději vymazal ze své paměti.

Jablonec nad Nisou – Netolice 3:0 (27:25, 25:21, 25:16). Jíž samotný vstup do utkání se nezdařil. Začínající trápení přerušil první technický čas za stavu 8:3. V té době snad ještě každý věřil, že se Netolice rozjedou a předvedou svůj standardní výkon. Místo toho přichází první oddechový čas (11:4) a čas na střídání a zkoncentrování. Konečně se hostujícímu týmu začíná dařit servis a srovnává skóre na 16:16. Ve vypjaté koncovce (23:23, 24:23, 24:25, 26:25) však domácí vítězí 27:25. Vše nasvědčovalo tomu, že netoličtí volejbalisté jsou zpět a konečně začnou skóre zápasu otáčet na svou stranu. Do prvního technického času jdou ještě s jednobodovou ztrátou, ale Jablonečtí velmi pečlivou hrou dál navyšují své body. Ve druhém technickém čase (16:12) byl domácí tým ještě na dohled, ale pak přišla již zmiňovaná „týmová deka" a za stavu 19:12 přerušuje hru trenér Netolic. Nepomáhají střídání, změna hry ani druhý oddechový čas (22:17). Netolice se v koncovce ještě snaží skóre srovnat, ale domácí je k ničemu nepouští a vyhrávají i druhý set (25:21). Úplně jiná sestava, ale úplně stejný obraz hry, tak se dá shrnout i třetí a pro netolické hráče i poslední set v tomto duelu. Technické časy (8:5 a 16:12) a spoustu trápení i přes další střídání ukončuje oddechový čas hostujícího týmu (21:15). Další pokus o nějakou změnu, ale nic, jen oddechový čas (23:15) a ukončení setu (25:16). Pro domácí oprávněná radost, ale pro netolické hráče je čas na sprchu a vymazání tohoto zápasu z jejich hlav.

Jablonec nad Nisou – Netolice 3:0 (25:14, 25:22, 25:19). Hned vstup do prvního setu odvety ukázal, že se pro Netolice nic nezměnilo – první oddechový čas je za stavu 8:4. Domácí jsou na koni a cítí možnost ujmout se v průběžném pořadí prvního místa další snadnou výhrou. Naopak hostující tým se více a více utápí a nikdo včetně trenéra nemá na tento stav lék. Jablonec tak velmi snadno vítězí 25:14 a utrápení netoličtí hráči sbírají veškerou možnou sílu na důstojnou odvetu. Do druhého setu tak nastupuje další upravená sestava a až do koncovky setu se drží o několik bodů za domácím týmem. Technické časy – 8:6 a 16:12 – ještě dávaly nějaké místo pro případnou změnu, ale ta nepřišla. Oddechový čas za stavu 24:21 tak byl již jen přerušením hry, které sice přineslo jeden bod, ale ten na výhru nestačil. Netolice nemají již co ztratit a z posledních psychických sil se snaží soupeři vzepřít. Vstup do třetího setu se vydařil, ale ještě do technického času domácí otáčí skóre na 8:6. Netolice nechtějí nechat  Jablonec příliš odskočit, a tak zastavují hru oddechovým časem (14:11).  Po vydařené sérii podání je zastavují domácí svým prvním oddechovým časem v tomto duelu (17:14). Tím přerušuje domácí družstvo slibně se rozjíždějící Netolice a nutí je k dalšímu oddechovému času za stavu 20:15. Netolice již nemají odkud brát a i třetí set prohrávají.

I přes dvě prohry si netoličtí volejbalisté stále drží pozici ve středu tabulky. Nyní mají dva týdny na doléčení všech zranění a nachlazení, ale i na fyzickou regeneraci. Příští domácí střetnutí bude 30. listopadu s Jiskrou Domažlice. V tomto duelu jsou Netolice papírovým favoritem, tak snad v domácím prostředí a se svými diváky nezaváhají a připíší si do průběžného pořadí další body. Hraje se tradičně od 10.00 a 14.00 hodin.

1. Jablonec nad Nisou     9 3    31:14     28
2. Chabařovice         9 3    30:14     26
3. Zikuda Turnov         9 3    30:18     25
4. Mladá Boleslav        8 4    30:18     25
5. Netolice 1892         7 5    24:22     21
6. Jiskra Domažlice     6 6    22:25     18
7. Sokolov             4 8    19:27      11
8. Lokomotiva Liberec    3 9     14:30        9