Netoličtí volejbalisté dokázali porazit soka, kterého jim přiřadil los 31. a 32. kola druhé volejbalové ligy mužů.


Na svém domácím hřišti dvakrát porazili VK Prasyl Mladou Boleslav 3:1 na sety a potvrdili tak své umístění v tabulce. V té jsou nyní pátí a již mají jistotu, i díky prohře Domažlic, že neskončí hůře než osmí. To jim zajišťuje účast i v příštím ročníku druhé ligy.


Do zápasu však vstoupili se značnou nervozitou. První dva sety byly dosti vyrovnané. Soupeř, hlavně v prvním setu, dost tlačil a Netoličtí se nemohli nastartovat. I přesto v prvním dějství zvítězili. Druhý set už byl o něco více v režii domácích, kteří ho dokázali s náskokem dovést do konce. Ve třetím setu se nedařilo podání a bylo zjevné lehké polevení a ztráta pozornosti. Rozjetého soupeře se domácím nepodařilo zastavit ale ztráta třetího dějství se nakonec ukázala jako ne nijak závratná. Ve čtvrtém setu totiž domácí vzdor setu třetímu na celé čáře přejeli ke zvratu se nadechující mladoboleslavské hráče.


Zvítězili tak v prvním utkání 3:1 a aplaudovat jim mohlo téměř čtyřicet fanoušku dopoledního zápasu.


Netolice – Mladá Boleslav 3:1 (23,19,-21,12)
Do odpoledního, zápasu vstupovali Netoličtí s jasným cílem. Zvítězit. A to se jim i přes lehké zaváhání na začátku utkání povedlo. Získali tak velice důležité body do konečného hodnocení soutěže.


Netolice – Mladá Boleslav 3:1 (-22,23,18,19)
Poslední domácí utkání odehrají netoličtí volejbalisté 23. března a chystají pro diváky překvapení v podobě možnosti setkání se a vyfocení se s legendami netolického volejbalu, jako jsou například Jiří Procházka, Karel Pižl, Josef Vilímek, Milan Jaroš, Jiří Pohořal, Arnold Stehlík a další.

ONDŘEJ BABKA