Úkol byl jasný, naplno bojovat a dostat se do kontaktu s mužstvy před sebou. Domácí v sobotu potvrdili, že do druhé ligy patří a porážky v úvodu sezony byly spíše smolnou záležitostí.

V prvním utkání s Domažlicemi začali domácí velice dobře, v prvním setu šli do vedení které v klidu navyšovali a sadu vyhráli jasně 25:19. Druhý set již byl podstatně vyrovnanější, přesto se z jeho zisku znovu radovali Netoličtí (25:22). Ve třetím dějství však hosté ukázali, že to tým z Prachaticka nebude mít tak jednoduché. Domažlice ho vyhrály vysoko 25:14. Pokud chtěli domácí z prvního zápasu tři body, museli čtvrtou sadu vyhrát. Zmobilizovali všechny síly, na palubovce kralovali a výsledkem byla jejich výhra 25:16 a tři body do tabulky.

Druhý zápas odstartoval dramatickým prvním setem, o kterém musela rozhodnout až koncovka. V té se radovali z výhry 27:25 Netoličtí. I druhý set byl dost vyrovnaný a tentokrát měli v jeho závěru větší štěstí hosté (22:25). Pro domácí to znamenalo povinnost další dva sety vyhrát. Tomuto úkolu se postavili čelem a ve třetím setu soupeře přehráli 25:20. A Netoličtí šli za vidinou posunu v tabulce dále a i když byl čtvrtý set hodně vyrovnaný, v jeho závěru se radovali z vítězství oni (25:22) a připsali si tak na konto další tři body.

Šest bodů z dvojutkání s Domažlicemi znamená, že se netoličtí volejbalisté odpoutali z posledního místa druholigové tabulky a o dva body pod sebe dostali celek Modřan. Na devátém místě mají 15 bodů, jeden ztrácejí na osmé Domažlice a dva na dvojici Jirkov a Chabařovice na sedmém a šestém místě.
O další posun v tabulce netoličtí volejbalisté zabojují nyní v sobotu, kdy zajíždějí na palubovku posledních Modřan.