Přibližně 20 dětí se v kategorii Přípravka pokusí navázat na loňské úspěchy, kdy v turnajích Oblastní florbalové ligy přehrávaly své soupeře z Českých Budějovic, Velešína a Ševětína a to rozdílem třídy. Tyto turnaje Netoličtí odehrají i v kategorii Elévů a Mladších žáků.

Spřátelené týmy uvedených kategorií si poměří síly také ve velkém turnaji DDM v netolické sportovní hale 17. listopadu. „Další florbalová klání mohou Netoličtí shlédnout 18. listopadu a 25. března, kdy uspořádáme ligové zápasy. Po hlavě se totiž do letošní sezony vrhli Starší žáci, kteří se utkají se silnými týmy v Krajské lize. Jedná se o sehranou partu, prakticky celou 8.A., která se věnuje florbalu již čtvrtým rokem. Sice je to oproti hráčům z ostatních oddílů podstatně méně, ti většinou hrají od přípravky, ale méně zkušeností v tomto případě nahradí bojovnost a týmový duch. První zápasy poznamenala kolize s termíny zápasů fotbalových, to musela část florbalistů na trávník, a tak jsme do sezony vstoupili značně oslabeni. V ideálním složení jsme sice schopni postavit dvě plné pětky, je zde ale prostor pro hostování šikovných florbalistů z Prachaticka. Netolice jsou jediným zástupcem prachatického okresu v této krajské soutěži, proto nabízíme hráčům ročníků 2003 a 2004 možnost se s námi podívat do světa. Máme již jednoho Prachatičáka, který za námi pravidelně dojíždí na trénink,“ uvedl k začátku sezony trenér Josef Zíka.

„Co se vybavení týče, pořídili jsme v rámci podpory klubů certifikované mantinely, které máme od Florbalového svazu na bezúročné splátky. S jejich splácením nám pomohou sponzoři, kterým na oplátku nabídneme reklamní plochu. Ideální tréningové podmínky zajistilo založení oddílu TJ NETOLICE RAFANI, kdy dostaneme potřebný prostor ve sportovní hale v rámci členských příspěvků a ne pronájmem, jako to bylo v minulosti. Netolická hala nabízí ligové rozměry, kvalitní palubovku a po nedávné rekonstrukci i kvalitní osvětlení,“ hovořil o změnách v zázemí klubu Josef Zíka a pokračoval: „Jako v jiných sportech i my máme nedostatek trenérů, přes dvacet dětí přípravky má na starosti Libuše Plojharová, starších třicet hráčů trénuji já. V poslední době využíváme služeb trenéra a zakladatele Florbalové akademie v Českých Budějovicích Jana Novotného. Od něj si slibujeme, kromě oživení tréninku, především kvalitní přípravu družstva na ligové zápasy. Do oddílu investujeme a rozšiřujeme vybavení, přesto pracujeme s nízkým rozpočtem. Ve srovnání s ostatními oddíly můžeme říci, že se v našem pojetí jedná o finančně nenáročný sport.“

Florbalisté však nejsou živi jen tréningem a zápasy. V létě pořádalo DDM florbalový kemp v Rejštejně u Kašperských Hor a celá akce se více než vydařila. „Příští léto tábor určitě zopakujeme, bude sloužit i jako nábor pro ty, kteří si chtějí florbal třeba jen vyzkoušet. Věříme, že tento rychle se rozvíjející sport nalezne v našem městě tradici a že vynaloženému úsilí budou odpovídat i výsledky,“ přeje si Josef Zíka.