Navzdory původnímu cíli přivézt celých šest bodů, přivezli Netoličtí na jih Čech aspoň čtyři i tak velmi cenné body.

Jejich prohra ve druhém zápase je důkazem toho, že s tak malou základnou hráčů není snadné hrát II. ligu. Z tohoto zápasu se omluvili hned dva hráči najednou, a tak v rozhodujících chvílích nebylo kam sáhnout. Přes to všechno si Netoličtí polepšili v tabulce o jedno místo.

Dobříš – Netolice 1:3 (-15, -24, 17, -19). Vstup do zápasu byl přesně podle cíle netolického družstva, tři esa za první set vystihují jeho průběh. Ukolébáni snadnou výhrou nechali netoličtí volejbalisté své soupeře ve druhém setu rozehrát, a museli si tak vybrat svůj oddechový čas (19:16). Zlomovým okamžikem druhého dějství byla smeč Ondřeje Macha již na 19:19 při vydařené sérii podání Jakuba Škody, kterou ukončil esem na 19:20. Vypjatou koncovku (24:24) pak hosté dotáhli do vítězného konce.

Ve třetím setu si rozjetá Dobříš vynutila respekt na hřišti, který dokládal stav při oddechových časech (18:13 a 20:13).
Čtvrtý set byl již o poznání lepší, a tak nakonec hosté cíl alespoň v tomto zápase splnili.

Dobříš – Netolice 3:2 (-24, 26, 24, -26, 11). První set nejprve ovládaly Netolice (7:14), ale domácí je pomalu o jejich náskok obírali (15:19), až rázem vedli 24:22, ale hostům se tento nepříznivý stav povedlo otočit.

O něco podobného se pak hosté pokoušeli i v následujících dvou setech, ale obě koncovky vyšly lépe tentokrát domácím.
Čtvrtý set měl být z pohledu domácích poslední, ale Netolice se semkly a hrály jako jeden muž: středem sítě Lukáš Holeček (4:6), Jakub Škoda ze zadní zóny (7:10), smečí Tomáš Bartoš (18:20) a Ondřej Mach (22:24). Pak si hosté vybrali jednu ze svých dalších křečí a o všem rozhodla až zalívka Jan Suchého na konečných 26:28.

V rozhodujícím setu pak hosté třikrát za sebou nepodali a Dobříš se tak ujala vedení (10:5), o které se nenechala již obrat (14:8) a dovedla set až do vítězného konce.

Po plánované přestávce, která čeká druhou ligu o následujícím víkendu, se první březnovou sobotu představí Netolice na své palubovce proti USK Slávia Plzeň. Bude to zajímavý boj o střed tabulky s tradičním rivalem.

Výsledky ostatních sobotních zápasů: Domažlice – Jirkov / Ervěnice 3:0 a 3:0, Modřany – Česká Lípa 0:3 a 1:3, Karlovarsko B – Slavia Plzeň 2:3 a 3:0, Praga Praha – Chabařovice 3:1 a 2:3.

1. Domažlice 23 3 0 4 81:28 75
2. Česká Lípa 16 8 1 5 77:40 65
3. Praga Praha 13 4 8 5 71:52 55
4. Chabařovice 10 5 4 11 58:62 44
5. Netolice 10 4 5 10 57:61 44
6. Slavia Plzeň 9 7 2 12 60:61 43
7. Jirkov – Ervěnice 7 5 4 14 49:68 35
8. Karlovarsko B 6 2 12 10 51:74 34