Na extraligové utkání s Ostravou dorazila do českobudějovické Sportovní haly velice solidní divácká návštěva. Hosté byli v úvodním setu neustále o krok před svým soupeřem. Až po druhém technickém time outu se dostal do vedení českobudějovický Jihostroj, na jehož lavičce už se objevil smečař Michálek, který se dává dohromady po vážném zranění kotníku. I Ostravští mají v letošní sezoně potíže se sestavou, na jihu se představili na liberu s Václavíkem a na postu diagonálního hráče s Rehákem. V repríze předloňského finále soutěže se narodil nejdelší set letošního ročníku v domácích zápasech Jihostroje. Šťastnější v maratonské koncovce byli hosté – 33:35.

Po obrátce přišel nápor Č. Budějovic.  Když si nadhodil za koncovou čarou balon domácí univerzál Michal Kriško, vedl jeho tým už 10:3. Set měl jednoznačný průběh a po 70 minutách byl stav 1:1.

Do hry se v ostravském dresu dostali i střídající hráči, třeba talentovaný mladý hráč Šmídl. Domácí opláceli stejnou mincí, na stejný post vyslali místo reprezentanta Kriška mladého Plevu. Za budějovického nahrávače Habra zase zaskakoval Zapletal. Zápas nabídl celou řadu nepřesností, víc jich „vyrobil" Jihostroj – 22:25.

Ostravští povzbuzeni výhrou ve třetím setu pokračovali v kvalitním výkonu. „Zlepšujeme se zápas od zápasu," vyprávěl trenér Zdeněk Šmejkal. To už hodně točil se sestavou také jeho protějšek Jan Svoboda – 17:21. Ostrava zaskočila favorita, třetí set skončil stavem: 19:25, celkově 1:3.

Hlasy po utkání:
Trenéři:
Jan Svoboda (Jihostroj ČB): "Spokojený nejsem. Hra nebyla dobrá. Ostrava byla ve všech činnostech lepší, nebyla jediná činnost, ve které bychom byli lepší. Ostrava vyhrála zaslouženě. Michálek zatím není připraven k zápasu, věříme, že se snad do týdne dostane do takové pohody, aby mohl do zápasu naskočit."

Zdeněk Šmejkal (Ostrava): "Dlouhodobě jsme se potýkali s marodkou. Stejně jako Budějovice. Podali jsme ale nadprůměrný výkon. Byl to náš nejlepší zápas v sezoně, domácí mají svých starostí dost, asi nečekali,  že budeme tak vzdorovat."

Jihostroj Č. Budějovice  – Ostrava  1:3 (-33, 20, -22, -19).

Rozhodčí: Krtička – Trumpeš. Diváků 934. Čas: 114 minut.

Jihostroj: Habr, Kriško, Mach, Sobotka, Kuliha, Šulista, libero: Hupka. Trenér Svoboda (Zapletal, Pleva).

Ostrava: Rehák, Halaj, Riecks, Čechmánek, Záhorský, Široký, libero: Václavík (Dvořák, Fořt, Šmídl, Srkal). Trenér Šmejkal.