Organizátoři z Rallye klubu Prachatice vstoupili poprvé so seriálu Liqui Moly Berg Cup. „Je to zase o stupínek vyšší soutěž, než se zde jezdila doposud," pochvaloval si ještě před závody její ředitel Karel Švec s tím, že by měli diváci vidět zase jiné vozy než v předchozích letech.

A opravdu si každý mohl vybrat to, co je jeho srdci nejbližší. Nejvíce diváků se těšilo na formule, monoposty, ale určitě zajímavé bylo sledovat i auta, která již spadala do specifikace historiků. „Z mého pohledu to byl výborný závod, viděli jsme hodně zajímavá auta  a jezdilo s i hodně rychle," uvedl Karel Švec.
Z důvodu účasti formulových vozidel pořadatelé rozhodli o zrušení retardérů na trati, zůstala pouze jedna umělá zatáčka několik set metrů po startu. A právě při zrušení retardérů se čekal rychlostní rekord tratě. „Již sobota byla hodně rychlá. Přestože nebylo ideální počasí, dostal se Marek Rybníček na Mitsubishi Eclipse Evo 650 těsně pod dvě minuty. To napovídalo, že bychom se v neděli, kdy mělo být lepší počasí, mohli dostat hluboko pod dvě minuty. To se také naplnilo a čas minuta a dvaapadesát vteřin Davida Komárka na Normě M20F je fantastický. Dohromady bylo v neděli pod dvě minuty šest jízd, což ukazuje, jak silná to byla konkurence," uvedl pár čísel k závodu Karel Švec.

Závody samotné měly velice hladký průběh a především bez karambolů. Organizátoři si spočítali, že v předchozích letech auta havarovala z větší části v retardérech. To byl také jeden z důvodů, proč byly tentokrát odstraněny. A výsledek se dostavil, nebylo třeba závod přerušovat právě z důvodu havárií na trati. V sobotu závodníci absolvovali dvě jízdy, v neděli měli možnost i jízdy třetí, i když ne všichni toho využili.

Zejména neděle potvrdila, že je automobilový sport na Prachaticku oblíbený. Trať na diváckých místech lemovaly stovky fanoušků a dle slov pořadatelů nebylo třeba řešit mezi diváky žádné problémy. „Dodržovali pokyny našich lidí, drželi se ve vyhrazených diváckých místech, takže můžeme být po této stránce maximálně spokojeni," zněla pochvala od pořadatelů.

A diváci na druhé straně kvitovali to, že měli možnost navštívit party stan, kde se střetávali s jednotlivými závodníky a mohli zde být i přítomni slavnostnímu vyhlášení výsledků obou soutěžních dnů. Po sportovní stránce se závod určitě vydařil, což je určitě dobrou devizou pro to, aby se mohlo jet nad Prachaticemi za rok znovu.