Cíle stanovené před domácím utkáním proti USK Praha basketbalisté Lions Jindřichův Hradec beze zbytku splnili. Vyhrát doma a uspět na palubovce posledního Brna. „Už potřebujeme konečně uspět. Musíme vyhrávat hlavně doma. Ve středu pak jedeme do Brna a kdy jindy budeme mít šanci se chytit, když ne v následujících dvou zápasech?," položil před posledním domácím zápasem řečnickou otázku trenér Lions Karel Forejt.
Hráči jakoby jeho slova vyslyšeli a úspěšně zvládli jak duel s USK Praha, tak ten středeční v Brně.
V řadě předchozích utkání měli jindřichohradečtí Lvi výborné vstupy do utkání, slibně rozehrané duely pak ale ztráceli kvůli špatné koncentraci v závěru.
V Brně tomu bylo jinak. Lions vstoupili do utkání špatně, prohrávali a výsledek zvrátili až ve druhé půli. „Náš výkon do poločasu nebyl vůbec dobrý a můžeme hovořit o štěstí, že jsme o přestávce prohrávali jen o devět bodů. Ve druhé části hry nastalo v naší hře rapidní zlepšení a výsledek se dostavil," vrací se ke středečnímu zápasu Forejt.
Pokud by Lvi neuspěli, další šance by nemusela jen tak přijít. Už dnes totiž hrají Lvi doma u Vajgaru dohrávaný zápas čtvrtého kola s Nymburkem, v pondělí jedou na půdu silné Ostravy a příští středu hostí lídra z Pardubic.
Nymburk prohrál středeční utkání EuroCupu v belgickém Charleroi, a protože odešel poražen i z posledního ligového duelu v Prostějově, v Jindřichově Hradci nebude chtít nic ponechat náhodě a pojede si k Vajgaru jednoznačně pro výhru. Alespoň taková je teorie Karla Forejta. „Uvidíme, v jaké sestavě k nám Nymburk přijede. Počítám ale, že proti nám postaví to nejlepší, co mají. Vyhrát už nutně potřebují," předpokládá Forejt.
V lize Středočeši odehráli zatím pouze tři zápasy. Hned v úvodním kole porazili Ústí nad Labem, vyhráli i ve Svitavách, naposledy však Nymburk senzačně prohrál po prodloužení v Prostějově. Trenér Kemzura přitom z opor nechal odpočívat jen Simmonse a Rančíka.
To se Nymburku stalo po téměř dvou letech. V prosinci 2012 se na basketbalisty Nymburka vytáhl Děčín, který doma po dramatickém průběhu vyhrál 80:78. „Ať k nám přijedou v jakékoliv sestavě, třeba i v oslabené, pořád je to Nymburk. Prostějov nám ukázal, že porazit se dá každý, ale na druhou stranu je třeba si přiznat, že Prostějov je na vyšším levelu než my," uznává sílu dnešního soupeře jindřichohradecký kouč.
Nymburk má velice nabitý program, neboť kromě domácí Kooperativa NBL hraje i evropské soutěže EuroCup a VTB ligu.
VTB United League je prestižní soutěž pro kvalitní týmy východní a severní Evropy, EuroCup zase patří mezi významné evropské soutěže.
Ve VTB lize Nymburk konfrontoval své síly vesměs s ruskými týmy a z pěti odehraných zápasů dva vyhrál.
V EuroCupu Nymburk těsně prohrál ve francouzském Nancy, doma zdolal německý Oldenburg a ve středu neuspěl v Charleroi. Taková je letošní vizitka dnešního soupeře basketbalistů Lions.
Středeční vystoupení Nymburka v Charleroi sledoval trenér Forejt z televizního záznamu. „Jejich hra v poháru a v lize je odlišná, takže je těžké se na ni připravit. Na úspěch můžeme myslet jedině při souhře více okolností. Nymburk musí mít slabší momentální formu, my musíme naopak odehrát mimořádně vydařené utkání a nesmí chybět taky trochu štěstí," vidí šanci na úspěch trenér Jindřichova Hradce Karel Forejt.
Dnešní duel s Nymburkem se hraje od 19 hodin.