Pět tisíc diváků přivítalo v Českých Budějovicích volejbalisty České republiky a Francie v utkání Světové ligy. Čeští hráči byli odhodlaní znepříjemnit Francouzům cestu za třemi body, ti nastoupili oproti předchozímu zápasu v pozměněné sestavě. Na střídače zůstal vynikající smečař Ngapeth. I přesto se v prvním setu projevila velká kvalita hostů, kteří především díky kvalitnímu servisu vyhráli 25:17.

Ve druhém setu se rozehrál univerzál Jan Štokr, dařilo se také kapitánovi Holubcovi a diváci mohli nadšeně aplaudovat a bouřit, protože domácí ukořistili vítězství (25:23).

Český tým neusnul na vavřínech a dál sváděl se čtvrtým celkem z posledního mistrovství světa vyrovnanou bitvu. Dramatický set ukončily až nepřesnosti českých barev v samém závěru (22:25).

Francouzský trenér Tillie vrátil do hry nejúdernějšího smečaře Ngapetha, ten byl tím jazýčkem na vahách, který zvrátil průběh čtvrtého setu. Českému týmu se přestalo dařit, nepomohlo ani střídání nahrávačů. Francie zařadila vyšší rychlost a soustředěným výkonem dotáhla utkání do vítězného konce.

Česká republika – Francie 1:3 (-17, 23, -22, -14), čas: 98 minut, rozhodčí: Gerothodoros (Řecko), Isajlovič (Rakousko) diváků: 4996.

Česká republika: Habr, Štokr, Veselý, Holubec, Michálek, Bartoš – libero Kryštof (Vašíček, Mach, Haník, Fila). Trenér Zdeněk Šmejkal.

Francie: Rouzier, Jaumel, Le Roux, Lyneel, Marechal, Sudibe – libero Grebennikov (Ngapeth, Toniutti). Trenér Laurent Tillie