Vládní opatření proti koronaviru se postupně rozvolňují a na fotbalové stadiony se dostane stále víc fanoušků, přesto musíme ve středu většinu z nich pozvat spíš k televizním přijímačům. Na Střeleckém ostrově se hraje další duel fotbalové FORTUNA:LIGY a českobudějovické Dynamo tentokrát hostí Teplice. Důležitý zápas se hraje od 18 hodin a Jihočeši se pokusí navázat na poslední domácí úspěch s Olomoucí.

Ve středu bude možné dostat se na fotbal také v Táboře. Pokračuje Letní liga a v rámci čtvrtého kola přivítá na stadionu v Kvapilově ulici domácí Táborsko fotbalisty Písku. Atraktivní derby se hraje od 17 hodin.

Pokračuje také Jihočeský běžecký pohár.

V sobotu 13. června zve Jihočeský klub maratonců do Holubova na šestý ročník Běhu bez hodinek.

Závod je zajímavý tím, že každý závodník si dle svých možností stanoví očekávaný cílový čas a nahlásí ho při prezenci. V cíli mu pak bude změřen skutečný čas a závod vyhraje ten, kdo bude mít nejmenší rozdíl mezi časem skutečným a očekávaným.

Startuje se v 15 hodin na koupališti v Holubově a vyhrávat by měla i kapela.

Už v pátek 12. června, se koná třetí závod Sinop běhů. Tentokrát se poběží v Mazelově a podle pořadatelů nemají účastníci zapomenout na deštníky. Start závodu je v 17.30 a vylosovaný účastník vyhraje mraženou husu.