Poprvé v jejich již čtyřleté historii ve druhé lize přiváží z této haly domů konečně výhru 3:0. Přitom jejich bilance v jejich netolické hale s tímto soupeřem je úplně opačná – jediná prohra za uplynulé čtyři sezony, a to až v pátém rozhodujícím setu. To bude pravděpodobně dáno jejich doma vždy přítomným sedmým hráčem ve hře, kterým jsou bezesporu jejich věrní diváci.

Jablonec – Netolice 0:3 (21:25, 20:25, 16:25). Úvod prvního setu byl velice vyrovnaný (5:5, 10:10) a Netolice dost trápil jiný druh míče, než na který jsou zvyklí (pět zkažených podání, nemluvě o příjmu a náhře). Pak domácí odskakují na 13:10 a nutí trenéra hostů Milana Holečka vzít oddechový čas. Jako první na sebe bere tíhu této chvíle Petr Šanda a svou smečí směruje své spoluhráče opět vpřed. Několik vydařených bloků a oddechový čas si berou domácí. Když si Jan Suchý z postu nahrávače podal jablonecký dvojblok (16:22), domácím již hodně teklo do bot. Ve druhém setu již kazí Netolice jen jediné podání a hra se celkově dost zpřesnila. Kapitán hostů Ondřej Mach pak svým podáním podpořen výtečnou obranou na síti zařizuje odskok o čtyři body (5:9), přichází další velká chvíle Zbyňka Barona, kdy vybírá zalitý míč, a David Tříska bombou doprostřed hřiště zabíjí první hřebíček do jablonecké rakve (12:7). Domácím nepomáhá střídání nahrávače ani oddechový čas a Netolice si drží svůj čtyřbodový náskok. I přes drobná zaváhání (18:21) se netoličtí volejbalisté rychle vracejí do hry, a když v koncovce přijme Zbyněk Baron jejich smeč na bezblok, přichází další chvíle Petra Šandy, který set nekompromisně ukončuje smečí. Vyrovnanou úvodní část třetího setu ukončuje smečí ze středu sítě Lukáš Holeček a Netolice jdou pomalu vpřed (6:8). Přichází série velice přesných bloků, přes které se Jablonec neprosazuje (6:12), a když Jakub Škoda zabíjí balón do palubovky po náhře z rukou Jana Suchého (12:20), je téměř již dobojováno. Domácím nepomáhá opětovné střídání na nahrávce, bloku ani na smeči a set dohrávají trochu v křeči.

Jablonec – Netolice 3:2 (25:23, 28:30, 29:27 20:25, 15:11). Po ranním poměrně jednoznačném duelu přichází opravdu nervy drásající a velice vyrovnaný odpolední zápas. Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem na straně domácích se stává v prvním střetnutí ještě nenápadný Jiří Novotný, kterého Netolice jen těžko zastavují. Do druhého zápasu nastupuje na straně Netolic (stejně jako v minulém domácím zápase) duo Jaroslavů – Jaroslav Matys na náhře a Jaroslav Žáček na smeči. Po trochu nervozním vstupu do zápasu (5:1) se hosté rozjíždějí (8:8). Hraje se o každý míč (15:15) až do úplného závěru setu (23:23), kdy Netolice dvakrát chybují a domácí oslavují svůj první vyhraný set. Úvod druhého setu vypadá podobně nervózně, a tak za stavu 6:2 přichází do hry zpět Jan Suchý. V tomto setu se doslova probouzí již zmíněný Jiří Novotný a drží své družstvo (14:8), ale Netolice ukrajují z jabloneckého koláče bod za bodem, až na 19:19 vyrovnal smečí David Tříska. Přichází velice vyrovnaná koncovka: smečuje středem Jakub Škoda 23:23, Jan Suchý zalévá na druhou přes na 27:27, když tu přichází zlom, David Tříska a Jakub Škoda konečně zastavují Jiřího Novotného 28:29 a Jaroslav Žáček ukončuje smečí na 28:30. Ve třetím setu se obě družstva rvou o každý balón (9:9) a ani jeden tým nechce udělat chybu (15:15) a dát soupeří možnost odskočit (19:19 až 25:25). Po smeči Davida Třísky (26:27) to s domácím družstvem nevypadá dobře, ale opět to byl Jiří Novotný, kterého však v tomto setu Netolice nezastavují. Svou chuť si Netolice spravují v následném setu, kdy po opět vyrovnaném začátku (9:9) otevírá lepší skóre pro hosty David Tříska esem (10:12), František Reindl blokem na 13:16 a to už začíná Jakub Škoda škodit svým plachtěným servisem až do stavu 13:18. Oddechový čas Jablonce (19:23) na průběhu setu již nic nemění. Přichází pátý rozhodující set, do kterého lépe vstupují domácí z 6:4 až na 8:4. Na palubovku se vrací Jaroslav Matys a Netolice dotahují až na 13:10. Mužem posledních okamžiků se stal jablonecký Jan Střižík, který svou smečí ze středu hřiště dává oba poslední body domácích.

Netolice si připisují další čtyři body a úspěšně drží čtvrté místo průběžného pořadí. Jejich příštím soupeřem bude Slovan Chabařovice. Zveme tedy všechny příznivce volejbalu tuto sobotu v tradičních časech od 10 a od 14 hodin.

Výsledky ostatních duelů: Chabařovice – Česká Lípa 3:0 a 3:0, Domažlice – Sokolov 3:0 a 3:0, Praga Praha – Mladá Boleslav 3:0 a 3:0, Plzeň – Ervěnice 3:1 a 2:3.

1. Domažlice 12 5 2 3 57:32 48
2. Mladá Boleslav 12 1 1 8 46:34 39
3. Česká Lípa 11 0 5 6 45:42 38
4. Netolice 6 7 4 5 49:41 36
5. Slavia Plzeň 10 2 2 8 44:40 36
6. Praga Praha 9 3 2 8 44:40 35
7. Chabařovice 7 5 2 8 44:45 33
8. Jablonec n. Nis. 5 5 4 8 40:47 29