Předchozí turnaj v devítce nedopadl podle představ favoritů a všichni čekali, zda se na výsluní vrátí zpět prachatický Josef Čunát či strakonický Dušan Pavlovič.
Utkala se dvanáctka hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin po šesti, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. A právě neúspěch v posledním turnaji znamenal, že největší favorité nebyli nasazeni do jednotlivých skupin a Čunát s Pavlovičem se sešli spolu s dalšími dvěma strakonickými hráči v jedné skupině. Tu vyhrál i přes jednu porážku J. Čunát a do čtvrtfinále jej doprovodila strakonická trojice v pořadí V. Kollros, D. Pavlovič a P. Mašek. Ani ve druhé skupině neprošel sítem nikdo bez porážky. Nicméně si prvenství vybojoval P. Jankovič, který vyhrál skupinu díky lepšímu vzájemnému utkání před D. Vačkářem. Z místa třetího postoupil dále F. Kasl a ze čtvrté příčky  A. Nechoďdomů.

Od čtvrtfinále se již hrálo vyřazovacím způsobem na pět vítězných her. Nejprve P. Jankovič porazil P. Maška 5:2. Druhým semifinalistou se po výhře 5:3 nad F. Kaslem stal V. Kollros. Hodně sil stál postup do semifinále D. Pavloviče, který přehrál D. Vačkáře až v poslední deváté hře 5:4. J. Čunát pak porazil A. Nechoďdomů jasně 5:0 a doplnil semifinálovou čtveřici.

Semifinále se hrálo na sedm vítězných her a hned první duel přinesl drama na kompletních třináct her. Petr Jankovič nakonec udolal Václava Kollrose těsně 7:6. Ve druhém semifinále se střetli Josef Čunát s Dušanem Pavlovičem a prachatický hráč prošel do finále po vítězství 7:3.

Ve finálovém souboji potvrdil roli favorita Josef Čunát, porazil Petra Jankoviče 7:3 a vrátil se na prachatický kulečníkový trůn. Souboj o třetí místo se nakonec nekonal a bez boje získal pomyslný bronz Václav Kollros. Čtvrtý  tak zůstal D. Pavlovič.