Naposledy se na jihu Čech představili nejlepší světoví závodníci v roce 2015. „Mistrovství světa pořádáme už počtvrté a pokaždé byl šampionát vyhodnocen jako výborně uspořádaný,“ vypráví státní trenér a zároveň ředitel závodu Josef Luxa.

Pořadatelem významného sportovního podniku je Český rybářský svaz, místní organizace 3 České Budějovice.

Včera večer proběhlo slavnostní zahájení světového šampionátu na Hluboké nad Vltavou, která je oficiálním centrem mistrovství světa. Samotné soutěže budou probíhat stejně jako v minulosti na letišti na Hosíně.

Úvodní čtyři disciplíny jsou na programu ve čtvrtek, další tři v pátek a celé klání vyvrcholí závěrečnými dvěma soutěžemi v sobotu. Začínat se bude vždy v 8.30. „Srdečně zveme všechny příznivce sportu,“ vzkazuje Luxa.

Celkem se na Hosíně představí závodníci z patnácti států a domácí výběr bude mít jako každoročně ty nejvyšší ambice. Již se stalo tradicí, že právě Česká republika bývá nejúspěšnějším účastníkem mistrovství.

V národním týmu se představí také Jihočeši Jan Luxa a Patrik Lexa z Českých Budějovic a písecký Jiří Marek. Mezi ženami momentálně světová jednička Kateřina Marková z Písku a Iva Zelenková z Pelhřimova. Asistentem svého otce v roli hlavního trenéra je Josef Luxa mladší.