Na závodníky nečekala jednoduchá trať. „Jedná se o trať, kde se hraje opravdu o setinky, a menší chyba může vyřadit hráče ze hry. Nevyzpytatelný charakter a dobrá znalost vody na umělém kanále prověří i ty nejzkušenější závodníky,“ podotkla členka a závodnice SK Vltava Karolína Paloudová, která se v klubu zároveň stará o mediální prezentaci.

V úvodním závodě se mezi trio nejlepších singlkanoistů probojoval Lukáš Novosad. Ve finále se mu podařilo zajet druhý nejrychlejší čas a v cíli bral stříbro. V nedělním závodě se dopustil drobných chyb, které ho nepustily do finále A. Naopak Antonín Haleš potvrdil svou formu až v druhém závodě. V nabité konkurenci singlkanoistů vybojoval třetí příčku a získal tak velmi cenné body do nominace na mistrovství světa dospělých.

Haleš střídá dvě lodní disciplíny. Po svém individuálním závodě přesedá do deblkanoe s Martinem Novákem, který to má obdobně. Oba krumlovští závodníci jsou perfektně sehraní, což se podepisuje i na jejich výsledcích. Ze sobotního závodu si odvezli nepopulární čtvrté místo. V neděli se už však probojovali na stupně vítězů a získali bronz.

Mezi ženami na singlkanoi dosáhla nejlepších umístění Tereza Kratochvílová. Věkem ještě juniorka získala ve své kategorii dvě druhá místa, ale na stupně vítězů se probojovala i mezi ženami a ke svým úspěchům přidala ještě celkové třetí místo. Šestá skončila Alexandra Plachtová.

„Odjíždím velice spokojená. Závody minulý týden nedopadly podle mého očekávání, takže jsem si přijela zlepšit chuť. Sprintový kanál v Roudnici nad Labem mám velice ráda. Voda je proměnlivé a nikdy nevíte, co vás v závodě čeká. Finálová jízda mi vyšla dle představ a v cíli z toho byla medaile. Co víc si přát?“ spokojeně konstatovala Tereza Kratochvílová.

Tři kajakářky SK Vltava skončily těsně za sebou. Sedmé místo vybojovala Kristina Novosadová, devátá dojela Alexandra Plachtová a nejlepší desítku českých závodnic uzavřela Veronika Kučerová.

Po skončení individuálních závodů přišel na řadu boat cross. Tradice, kterou před několika lety obnovili a dnes patří mezi každoroční program roudnických spritů.

"Čtyři lodě z jedné kategorie vjíždí společně do kanálu a nejrychlejší dvě postupují až přes semifinále až do rozhodujícího finále," vysvětlila Karolína Paloudová

Přemožitele na singlkanoi nenašel Antonín Haleš v kategorii mužů. Mezi ženami se do finále probojovala Alexandra Plachtová i Tereza Kratochvílová. Po napínavém souboji skončily krumlovské závodnice na děleném druhém místě.