Muži cestovali k prvnímu ligovému kolu do Turnova a situaci měli pořádně komplikovanou. Z důvodu zranění a účasti na mezinárodní akci nemohli postavit do soubojů dvě nejlehčí váhy. Přesto posbírali ze čtyř zápasů čtyři body.

„První zápas jsme šli proti Jablonci, který neměl také jednu váhu. Zápas nám vyšel naprosto suprově a všechny zápasy kluci vyhráli a celý zápas skončil 5:1 v náš prospěch. Druhý duel byl s Chomutovem. Brzy jsme smazali ty dva body, vedl i Jirka Petrášek, ale nakonec padl na wazzari. Nakonec jsme 3:4 prohráli. Byla to smůla, bylo na vítězství. Třetí utkání bylo proti Plzni, kterou jsme 4:3 porazili, i když jsme 1:3 prohrávali. Horní váhy byly z naší strany výborné. V posledním utkání s domácím Turnovem jsme dostali do kožichu a prohráli 2:5," shrnul zápasy trenér Josef Puš.

S bilancí dvou výher a dvou porážek jsou Prachatičtí v tabulce zatím druzí. „Poráželo se to mezi sebou. Vede Plzeň se šesti body. Tu jsme jako jediní porazili. Pak jsme tří se čtyřmi body a máme nejlepší skóre. Pokud by se nám druhé kolo, kde bychom již měli mít i obě spodní váhy, podařilo jako to první, tak bychom mohli jít horní skupinu o pořadí," hledí k dalšímu turnaji Josef Puš.

A kteří judisté se podíleli na průběžném druhém místě? „Ve třiasedmdesátce šli Standa Pluhař a Karel Mašek, v jedenaosmdesátce Petr Lácha a Jirka Petrášek, v devadesátce Radek Aleš, ve stovce Jakub Drahoš a v plusce Pepa Šíma. Horní váhy jsme různě prohazovali," doplnil Josef Puš.

Zítra bude judistům patřit prachatická sportovní hala. Koná se zde Velká cena města Prachatice. „Prát se budou kategorie od mláďat až po dorostence. Čekáme 150 a a více závodníků. Budou připraveny tří žíněnky a startujeme v půl jedenácté," pozval na zajímavé mládežnické klání předseda prachatických judistů Petr Růžička.

Velká cena Prachatic bývá hodně oblíbená, takže se dá čekat účast klubů i mimo Jihočeský kraj. „Jihočeši jezdí standardně, pozvali jsme i kluby z Rakouska a Německa. Potvrzené máme Pardubice, Příbram, možná bude i Praha, objevují ze závodníci z Jihlavy. Kluby z západu Čech již také bereme jako součást našeho turnaje. Možná přijedou i Ostraváci na oplátku naší účasti u nich. Takže se určitě bude po celý den na co dívat," říká Petr Růžička.

Domácí judisté budou mít v závodech také početné obsazení. „Počítáme tak dvacet až třicet dětí, které by měly zasáhnout do bojů. U těch nejmenších je to také o odhodlanosti do boje nastoupit. Takže nějaká polovina z našeho dětského kádru by měla nastoupit," uvedl předseda klubu a doplnil: „Zveme všechny fanoušky juda. Zvláště u těch mladších je to takové roztomilé judo, od žactva už je to pořádný boj."