Filip Hromada se stal mezinárodním Mistrem ČR  v minimoto Junior B.Filip Hromada se stal mezinárodním Mistrem ČR v minimoto Junior B.Zdroj: Archiv závodníkaLhenický rodák, desetiletý Filip Hromada, se stal v letošní sezoně Mistrem ČR v miniracingu v kategorii Minimoto Junior B v seriálu Mezinárodního MČR. Tímto skvělým výsledkem završil svou první etapu profesionálního závodníka před přestupem do vyšší kategorie a na větší motocykl. "Po loňské sezoně, kde skončil celkově čtvrtý, se Filip výrazně zlepšil a celou letošní sezonu sbíral pódiová umístění a body. Při slavnostním vyhlášení vítězů převzal z rukou prezidenta Autotoklubu ČR pohár za první místo v jeho kategorii. Filip je důkazem toho, že za celou závodní sezonu nemusíte získat ani jeden zlatý pohár, ale i přesto stabilními výbornými výsledky na všech tratích lze dosáhnout nejvyššího počtu bodů v celkovém hodnocení," komentoval úspěch Filipa jeho otec Miroslav Hromada.

"V kategorii minimoto jezdil Filip od začátku od svých čtyř let za Smrz Academy Racing Team pod taktovkou rodiny Smržových. Od příštího roku bude závodit v třídě Ohvale 110 za Motoriders Racing Team, kde je patronem Patrik Homola, po boku například několikanásobného Mistra ČR Jindřicha Škopka," doplnil Miroslav Homola s tím, že se již Filip těší na novou sezonu a nové výzvy, které ho ve vyšší kategorii čekají..

Zlato i pro Jindřicha Škopka

Jindra Škopek vyhrál MMČR v mini GP 12 junior.Jindra Škopek vyhrál MMČR v mini GP 12 junior.Zdroj: Deník/ RedakceDalším vítězem uplynulé sezony z Prachaticka je Jindřich Škopek z Husince. Ostřílený borec je na stupních vítězů jako doma a jednoznačně patří do české mládežnické špičky na motocyklových okruzích. "Jindra tentokrát převzal titul mezinárodního Mistra České republiky v královské třídě mini GP 12 junior," uvedla Jindrova maminka Vendula.

Jindra bude i v další sezoně jezdit ve stejné kategorii. "Pokusí se obhájit mistrovský titul v mini GP 12 a současně se již bude připravovat a trénovat na velké okruhy," doplnila Vendula Škopková.

Bronz vybojoval Matyáš Bařina

Matyáš Bařina vybojoval 3. místo v MMČR v kategorii Ohvale 110.Matyáš Bařina vybojoval 3. místo v MMČR v kategorii Ohvale 110.Zdroj: Archiv závodníkaVýbornou sezonu má za sebou i Matyáš Bařina z Vlachova Březí v kategorii Ohvale 110. Na slavnostním galavečeru si došel pro cenu za třetí místo v mezinárodním MČR. "Matyáš se stal druhým vicemistrem mezinárodního Mitrovství ČR v kategorii Ohvale 110. Tím pro něho tato kategorie končí a Maty bude v další sezoně startovat v silnější kategorii Ohvale 160. Již mu ostartovala zimní příprava a maká na sobě, aby se na okruhy vrátil ještě silnější než v předchozí sezoně," uvedl Matyášův otec Tomáš Bařina.

Pokud by chtěl někdo sledovat závody MMČR v Miniracingu živě nebo ze záznamu, tak může na YouTube – Miniracing.