Tým MSK se už několik let umisťoval vždy na předních místech tabulky, ale až letos konečně ukořistil pohár pro vítěze. „Přelomový byl loňský rok, kdy jsem převzal tým pod správu a došlo k téměř kompletní hráčské obměně a značnému omlazení kádru. Všichni až na Václava Šánu a Pavla Vincence skončili a do týmu jsem přivedl nové hráče, zejména své vrstevníky, se kterými jsem se znal z velkého fotbalu. Letos se přidal akorát brankář Honza Čížek, obránce Jan Lukeš a z hostování se do útoku vrátil Tomáš Had ," popsal na úvod hrající trenér MSK David Lachkovič.

Cesta za titulem byla značně komplikovaná. „Řekl bych, že se výkonnost týmů celkově dost srovnává, tudíž to již není nadvláda dvou nebo třech týmů. Svědčí o tom i fakt, že žádný celek nezůstal po základní části neporažen. Z tohoto pohledu je tedy soutěž rok co rok náročnější, poněvadž se musíte koncentrovat na každý zápas," uvědomoval si Lachkovič, jehož mančaft se na rozhodující play off skvěle připravil.

„Ve čtvrtfinále jsme narazili na celek SK Strabag Lubryco. Nebyl to úplně soupeř, kterého jsme si přáli, ale věděli jsme, že jestli chceme vyhrát, tak si protivníka vybírat nemůžeme. Byl to velice těžký dvojzápas, kde rozhodovaly individuální chyby. My jich naštěstí udělali méně," doplnil Lachkovič.

V semifinále pak MSK Bohemia narazil na vítěze základní části, tým 1. FC Candát, který je bezesporu jedním z nejlepších týmů soutěže. MSK ale hrál velice týmově a svou bojovností si postup zasloužil. Samotné finále už pak probíhalo zcela v režii současného mistra. „Výsledek finále vypadá jednoznačně, ale průběh tomu určitě neodpovídal. Bylo to hodně opatrné utkání, kde rozhodla naše dobrá obranná činnost. Tým Lhenic má však velmi mladý tým. Jeho výkony byly často nadstandardní a věřím, že jejich čas ještě přijde," uznal kvality soupeře David Lachkovič.

Tým MSK Bohemia po celou sezonu spoléhal na týmový výkon, ale v jeho kádru by se našlo hned několik hráčů, kteří svým individuálním výkonem převyšovali ostatní protihráče. „Příjemným překvapením byly výkony brankáře Honzy Čížka, který v této sezoně debutoval. Po celou sezonu a zejména pak v play off nás držel svými výkony. Skvělý ročník zažil i Zdeněk Kneifl, který se stal s 38 brankami nejlepším střelcem týmu," chválil své spoluhráče David Lachkovič, který by ale nechtěl nikoho opomenout.  „Musím také  připomenout skvělé výkony Václava Mráze, který se stal zcela po zásluze, nejlepším hráčem celého letošního ročníku okresní sálové soutěže. Velice si ale vážím naší týmovosti a tudíž upřímně děkuji za sezonu i všem ostatním hráčům týmu. Tomáši Hadovi, Filipu Koldovi, Miroslavu Kotrchovi, Janu Lukešovi, Václavu Janouškovi, Igoru Štangretovi, Pavlu Kaczkovi a Lukáši Opatovskému," dodal Lachkovič.

MSK Bohemia bude určitě i v příštím ročníku patřit k hlavním favoritům soutěže. „Dokud budeme mít chuť a bude nám sloužit zdraví, tak věřím, že spolu budeme hrát a  můžeme soutěž ještě několikrát vyhrát. Závěrem bych ještě rád speciálně poděkoval všem našim fanouškům, kteří nás chodili pravidelně podporovat, a našemu trenérovi Gadžovi, který je neodmyslitelnou součástí týmu," uzavřel David Lachkovič.