Nejprve odehrály své první utkání v žákovské lize proti týmu Basket Slovanka. Hráčky odjely bez dvou hráček (Natálka Topinková, Alenka Žáková). Začátek zápasu nás trápilo neproměňování snadných košů, což se v průběhu zápasu zlepšilo. Na začátku druhé čtvrtiny se poranila Kristýna Vodvářková, i přesto Strakoňandy v poločasu vedly 34:8. Ve druhém poločase se poranila i Kája Pavlíčková. Během zápasu dostaly příležitost všechny žačky. Po celý zápas se dařily rychlé protiútoky. Pochvalu si zaslouží všechny hráčky, zejména naše mladší posila Niki Mlnaříková.

Basket Slovanka - BK Strakonice 24:77. Bodovaly a hrály: Pavlíčková Karolína 15, Kotrčová Linda 10, Malířská Tereza 10, Kotrcová Karolína 8, Košáková Eliška 8, Grossová Karolína 8, Malířská Kateřina 6, Karol‘ová Michaela 6, Mlnaříková Nikola 4, Veselková Lucie 2, Vodvářková Kristýna 0, Krejčíková Viktorie 0.

Druhý den odehrály zápas proti týmu BA Sparta, kde nám chyběly zraněné hráčky a doplnily nás dvě minižačky. Do utkání hráčky nevstoupily vůbec špatně, ale trápila nás neúspěšnost snadných košů. Nejvíce se nám dařila těsná obrana, díky které získávala děvčata míče. Pochvalu si zaslouží všechny baskeťačky, zejména naše mladší hráčky Verča Holínová a Kačka Zemanová.

BA Sparta - BK Strakonice 28:87. Bodovaly a hrály: Kotrcová Karolína 13, Karol’ová Michaela 12, Kotrčová Linda 12, Košáková Eliška 11, Malířská Tereza 11, Malířská Kateřina 10, Grossová Karolína 9, Veselková Lucie 7, Holínová Veronika 2, Krejčíková Viktorie 0, Zemanová Kateřina 0.

Autor: Kristýna Kotrcová